Mesajı Okuyun
Old 16-01-2012, 23:41   #18
Hemocrania

merhaba

tuvalet konusunda benzer ve rahatsız edici bir olayı da birkaç ay önce ben yaşadım..gittiğim ilçe adliyelerinin birinde duruşmam bittikten sonra bir diğer ilçe adliyesinde duruşmaya gitmem gerekti ve yolda zaman kaybı olmaması için tuvalete yöneldim..Kapalı..yanındaki çay ocağına sordum "sadece savcılarda" olur dedi..dedim "bu adliyede sadece savcıların mı tuvaleti gelir?" gülümseyerek " aynen öyle" deyince ayrıldım..

öğleden sonra da BİMER'e yazarak diğer ilçelerde de benzer sorunların olduğunu bildiğim için "genel olarak ilçe adliyelerinde kapıların avukat ve vatandaşlara kapalı olduğu, vatandaşların hiç kullanamadığı avukatlarınsa icra müdürü yazı işleri müdürü gibi önemli devlet erkanından anahtar almak için dolandığı ve özellikle dışarıdan gelen, daha çok bayan avukatların bu durumdan magdur olabileceğini, olayın Kemal Sunal filmlerinde olduğu kadar trajikomik bir hal aldığını" yazdım..İlçe adliyelerine ulaşılmış ki bu konuda beni yazılı ya da telefon yoluyla sözlü olarak arayarak tuvaletlerin açıldığını söylediler..araya adli tatil girdi o ilçeye bi süre gitmedim ama geçen gün gördüm ki durum eski halin iadesine dönmüş.(başka bir ilçe adliyesinde ise sitemkar dille bizi şikayet etmişsiniz dedi yazı işleri müdürü ) .şimdi o tarihli başvurumu ilgi tutarak ikinci bir başvuruyla şunları yazmayı düşünüyorum:

Tuvalete dahi ulaşamazken, adalete ulaşmayı hayal etmek? Zor tabi...