Mesajı Okuyun
Old 13-03-2007, 16:07   #26
oguzhand0

Peki o zaman düşüncelerimin mevzuata aykırı olduğu kanısı yerleşmiş durumda; o yüzden yorum yapmamayı seçiyorum bu konuya bir daha.Ancak biliniz ki arzuhalcileri kaldırmak hiçbirşeyi çözmeyecektir.Aksine avukatlar üstündeki negativizm daha da artacaktır.
Biliyorsunuz yaşam sadece kurallarla yürümüyor ve hukuk felsefesinde öğrenmişsinizdir pozitif hukuk ulaşılmazdır..
Yanlışı arzuhalcilerde değil avukatlık ücretlerini düzenleyen mevzuatta aramak daha doğrudur..
Ve hatırlatırım 100 liralık palto almak ülkemizde lükstür.Aynen avukata yazdırılabilecek bir dilekçe gibi.Avukatlık ücreti meblağsının yüksek olması hem hukuk işleyişini sekteye uğratmakta hem de kişileri yasadışı saydığınız arzuhalcilere yönlendirecektir.Böyle gelmişse ve pozitif bir düzenleme yapılmazsa böyle de gidecektir.Doğru başlık arzuhalcilere karşı birlik değil; arzuhalcilere karşı yapılabileceklerdir..

Son olarak şunu söylemek istiyorum.Bu ülkede asgari ücret 403 lira.Dilekçe yazdıramaksa 120 lira.Kurallar buna ne gibi bir yorum getiriyor.Sizce asgari ücretle geçinen bir aile gelirinin %30'unu harcayarak hukuka kullanır mı?İşte bahsettiğim -kuralların dışındaki gerçekler- bunlar.Evet kurallar buna ne gibi açılım getirecek ve insanların bu olay karşısında arzuhalciye yönlenmesini nası önleyecek merak ediyorum.

Kuralcı sitemizin ve devletimizin bu duruma uygun bir kuralı var mı?

İşte etiğin ve kuralın karşısında duran gerçekler bunlardır.

Dediğim gibi herşey kurallarla yürümüyor.

Bu gidişle daha çok yakınırız, yakınırsınız..

SAYGILARIMLA