Mesajı Okuyun
Old 20-10-2007, 16:54   #3
enginer

benim maaş hesabımdaki ipoteği vergi dairesi kaldırmağa yanaşmıyor,ortak olduğum şirket in eski hesapları nedeni ile bu imkansız....mahkemeye gitmek lazım iflas için ,bunun için de :mahkemeye masraflar için en az 10-15000 ytl para yatırmak lazım...şirketteki bütün ortaklar,batık ve kayıp durumda...ben de aldığım parayla kredi kartı borcumun asgarisini yatırıyorum...yani maliyenin "ölümüme neden olacağı" zamanı bekliyorum..
eğer maaşımın 1/4 ünden fazlası kesilirse : bu benim aç kalmam demek olur,kira ve elektriği bile ödeyemem...
(vergi kaçırıp cebimi doldurmadım.ortakların yaptığı işlemlerin suçunu yaşıyorum.ve vergi dairesinin,benim yazılı uyarılarıma rağmen zamanında müdahale etmemesinin sonucu böyle oldu).
(o an öyle bir ortamm da vardı ki şirketten ayrılmağa cesaret edemedim).....
sizin sorunuzu da anlamadım zaten.ne demek maaşımın tamamına haciz koydurmak?
o zaman açlıktan öl demek bu mantıksız
eğer maliye gerçekçi davransa bizi mahkemeye verir,gerçekler ortaya çıkar.bunu yapmıyor.
kendisini alacaklı göstermek,mükellefle kedi fare oyunu oynamak daha kolay geliyor.
ayrıca: bu durumaki şireketlere sanayi bakanlğının müdahale edip temizlemesi yasal görevi .ancak sanayi bakanlığına yaptığım yazılı müracaata,biz ilgilenmeyiz,gibi bir cevap geldi.oysa bu konuda sanayi bakanlığının,yasal görevlerini yapmayan /yapamayan şirketleri,teftiş edip,iflas ettirmesi görevi var...ancak,devlet başı boş serserimayın gibi dolaşan limited şiketleri görmezden gelip,vergi borçlarını,alacak hanesine kaydedip,vergi alacağının miktarını şişirmeyi tercih ediyor.
(ayrıntı isteyenlere yaptığım müracaatların belgelerini veririm)