Mesajı Okuyun
Old 27-04-2007, 12:40   #11
seyitsonmez

Bu sorunun cevabını etkileyen o kadar çok etken varki bunardan bazıları nesnel bazıları en derinine kadar öznel.

Hayata karşı duruşunuz en önemli etken.

Sonuna kadar çirkefe bulaşmış bir sistemden rahatsız olmuyorsanız büyük şehirde avukatılık yapmak cazip gelebilir çünkü sonucunda para kazanacaksınızdır. Ettiğiniz muhabbetlerin içeriğinde "memuru bağladım" "icra müdürüyle aram iyi o yüzden problem çıkmaz" gibi tanımlamalar var ise bir nebze olumlu bakılabilir. Benim en büyük endişem bu yozlaşmanın içerinide olmak istememem. Hatta stajerken bazı dergilere ve günlüğüme yazdığım yazıları okuyorum. Çok vahim şeyler yaşamışım, çok üzülmüşüm meslektaşlarımız tarafından bize bırakılan mirasa.

Eğer alışmışsanız kentsoylu yaşama ve daha farklı beklentileriniz varsa yaşamda, haksızlılara müdahil olma, değiştirmeye çalışma gibi endişeleriniz varsa herşeye rağmen terkedemiyorsunuz kenti. Tabi zaman zaman aynı şiddette herşeyi bırakıp mesleğinizin sağladığı iktidar ve duygusunu olumlu anlama çevirmek kaygısıyla ceketinizi bırakıp kaçmak istiyorsunuz.