Mesajı Okuyun
Old 03-04-2012, 16:50   #9
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Avst
Konuyu ciddiye alarak okuyanlara, tekrar okumalarını, ama özellikle yazının son paragrafını dikkatlice tekrar okumalarını öneriyorum. Okuyup hala ciddiye alanlar, Pazar gününü yani 1 Nisaaaan 2012 tarihini düşünerek bir daha okusunlar. Pazar günü, aklıma böyle bir şaka geldi ve 5 Nisan öncesi mesleğimizin kıymetini anlama ve anlatma konusunda isabetli olur diye düşündüm. Bu güzel, onurlu ve kutsal mesleğe emek veren meslekdaşlarımın Avukatlar Gününü kutlar, Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Saygılarımla.

Sayın Avst,

İlk mesajınız nedeniyle yalnız olmadığını düşünüp sevinen de var. Demek ki, meramınızı ortaya koyamadınız.

Alıntı:
Yazan oeroglu
yanlız olmadığımı bilmek çok güzel http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=72280
Ve eklenen linkteki tartışma burada genel olarak anlaşılanla aynı mahiyette.

Sizin görüşlerinizin ve mesleğe/hukuka bakışınızın son mesajınızdaki gibi olduğunu anlamış bulunuyoruz. Ancak, iltibasa yol açmamak için, son mesajı yazarken gösterdiğiniz özeni, ilk ve ironik olduğunu söylediğiniz mesajı yazarken de göstermeli; yazınızı gereken ironik ve söz sanatı ibareleriyle süslemeliydiniz kanısındayım. Forum başlığı seçimi dahi amaca uygun değil; kesin kanı ve yargı cümlesi içeriyor: "Yargıda Avukata Gerek Yok-tur!" Halbuki, "Ne Gerek Var Avukata?!? veya "Avukatlık Tarihe Gömülmelidir!?!" gibi bir başlık seçilebilirdi...

Nitekim, sitede kimi değerli meslektaşlarca açılmış ve görüşlerin bu şekilde ironik ve kara mizah ögeleriyle süslenerek ifade edildiği forumlar da var. Onları da zevkle takip ettik, ediyoruz. Ancak sizinkinin başarılı bir örnek olduğunu söyleyemeyeceğim. Az bulduğunuz katılımı da buna bağlamanız gerekir...

Hülasa-i kelam, ben de sizin Avukatlar Gününüzü kutlarım.