Mesajı Okuyun
Old 14-11-2006, 14:01   #13
av_aykut

Varsayılan Taraftarlık bu değil...

Arkadaşlar yazıları okudukça way beee bu taraftar olmak neymiş demekten alamadım kendimi.kendimi sıkı bir taraftar bilirdim.ama değilmişim demekkiTabiki bu yazdıklarım gerçek düşüncelerim değil.Tanımladığınız kavram kesinlikle taraftar kavramı değil,olumsuz yönde holigan kavramı.her fanatizm kötü değildir.Takımın yenildiğinde sinirden ne yapcağını şaşırıyorsan,ağlayıp üzülüorsan yine fanatiksindir.ama kötü bir fanatik değil.Tekrar başa döncek olursak taraftar kavramını tanımladığınız gibi dar bir çizginin içine sokacak olursak çok ama çok az taraftar var ülkemizde.gerisi taraftar değil.Anadolu'da desteklediği takımların maçlarına gitme olasılığı olmayan,dolayısıyla da biber gazı yeme olasılığı da olmayan insanlar(örnek olsun die söledim),takımlarıyla yatıp kalksalar bile,takımına deli gibi bağlı olsalar bile taraftar değiller.ilginç bir bakış açısı gerçekten.Fenerbahçemin bir çok maçına gitmiş olmama rağmen,hala bi kavgaya karışamadım.Allah banada taraftarlık seviyesine ulaşcağım günleri kısa zamanda gösterir inşallah)Bütün bunları bir stajer avukat ve aynı zamanda profosyonel olarak futbol hakemliği yapan birisi olarak yazıyorum.Bir hakem olarak sizin taraftar diye tanımladığınız ama benim holigan olarak tanımladığım kişilerden İstanbul un amatör sahalarında çok çektik,çok cefasını gördük.İnşallah taraftar olmaya bu gözle bakan kişi sayısı azalır ve doğruyu buluruz arkadaşlar diyerekten yazıyı bitiriiim.yoksa sonu gelmiycek.Kendi düşüncelerim tabiki bunlar,düşüncelerimin kimseyi incitmemesi dileğiyle....