Mesajı Okuyun
Old 04-12-2007, 21:15   #9
A.KADİR

Sevgili Kemal Gözler'in düşüncelerini saygıyla karşılıyorum,zira kendisi önemli hukukçularımızdandır..Bana göre kendisi çoğu yerde haklı ama biraz abartmış gibi..neden diyeceksiniz? Örneğin fransa örneğini getirerek bir anayasa kitabının en fazla 600 sayfa olduğunu söylüyor,zaten bize 1.sınıfta okutulan kitaplar da bundan fazla değildiki??mesela Bülent Tanör'ün Türk Anayasa Hukuku isimli kitabı yaklaşık 500 sayfadır.Ama üst sınıflara gidildikçe bu sayının biraz arttığını görüyoruz,zaten bu sınıflara gelene kadar da hukuk mantığını az çok kavramış olduğumuzdan ve bir hukukçu'nun okumayı sevmesi ön şart olduğundan pek zorluk çıkaracağını düşünmüyorum..Ama bulanıklık hakkında ki düşüncelerine sonuna kadar katılıyorum;öğrencilere yönelik yazılan bir kitapta,bunu yazan akademisyen karşısındakinin öğrenci olduğunu untmamalı,daha anlaşılır yazmalı ve mümkün olduğunca teknin tabirlerden kaçınmalı,gerçekten bu konuda Kemal Gözler bir emsal teşkil etmektedir..Özellikle anayasa ve idare hukukuna yönelik kitapları öğrenci için birebir...
sevgilerimle...