Mesajı Okuyun
Old 04-06-2008, 13:47   #1
avturker

Varsayılan denetimli serbestlik tedbirine uymamak

merhabalar sayın meslektaşlarım, foruma uzun bir süreden beri katılmıyorum başkaca sorunlarım sebebiyle ancak bu forumda çok faydalı bilgiler edindim ve kullandım, bundan sonrada bilgilerimi ve sorularımı paylaşarak olabildiğince aktif olmaya çalışacağım.
Soruma gelince; sanık hakkında 10 ay hapis cezasına hükmediliyor. Hükmedilen hapis cezası nfaz edilmeyerek denetimli serbestlik tedbirine tabi tutulmasına karar veriliyor. Buna göre her ay belli tarihlerde denetimli serbestlik şube müdürlüğüne giderek imza vermesi tabi bundan önce (uyuşrurucu kullandığından dolayı) gerekli hekim kontrol ve tedavilerinin uygulanması gerkiyor. Şahıs başka bir fiziki rahatsızlığından dolayı ameliyat geçiriyor ve bir ay yükümlülüklerini yerine getirmiyor. Bunun üzerine Sulh Ceza Mahkemesi Hakimliğince cezasının infazına karar veriliyor. sanık müdafii kararı veren mahkemeye rapor vs. tüm tedavi evraklarını ekleyerek itirazda bulunuyor. Bu itiraz reddedilince bu red kararına karşı Asliy Ceza Mahkemesine başvuruyor ancak bu da reddediliyor. Acaba başkaca bir hukuki yol varmıdır bu konuda?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.