Mesajı Okuyun
Old 27-07-2006, 10:34   #3
Av.Duygu Keleş

Yaşadığım şehirde pek çok Rus vatandaşı yaşamakta ve bu kişilerle ilgili pek çok dava mahkemelerimizde görülmektedir. Davaların konusu da fuhuş ve insan ticaretidir.Şahsen bu tarz davalrı etik açıdan almayı hiç bir zaman uygun görmedim.(Sanıklar vekili olarak)Ancak sağlık açısından hiç düşünmemiştim.Yargılananlardan pek çoğunda HIV ve buna benzer pek çok da virüs saptanmıştı.
Açıkça söylemek gerekirse şahsen bile bile böyle bir müvekkilim olmasını istemem.Nedenleri ise çok açık:HIV virüsünün cinsel yollarla ve kan yoluyla bulaştığını bilsekte bulaşma yolları hakkında çok fazla da bilgi sahibi olduğumuzu düşünmemekteyim.Böyle bir risk altına giremem.
Eğer başlangıçta başka herhangi vbir davadan olan müvekkilimin bu virüsü taşıdığını öğrendiğimde ise tepki vermeden davasına devam edemeyeceğimi belirtirim.
Bu durumun aldığım hukuk eğitimine yakışmayacağını bilsem de(yani hakkını almak isteyen bir vatandaşı yüz üstü bırakmaktan söz ediyorum)şahsi kişiliğime zarar vereceğine inandığım davaları kabul dedemem.