Mesajı Okuyun
Old 26-05-2006, 11:37   #57
Veysel

Habibe hanım;
Sanıyorum bahsettiğiniz olayda tutuklama gerekçesi, ilişkinin ters veya düz oluşundan değil, bir nevi karşı tarafın rızası olmadan yani zor kullanılarak ilişkiye girilmiş olması. Eğer öyleyse; Bu olayda Ergun suçunu inkar etmesine rağmen hapsi boylamıştır. Peki Hakim hangi bilgi veya belgeye göre tutuklama kararı vermiştir.? Bu işin kaydı, şahidi ve belgesi olmayacağına göre adaletin tecelli edeceğine inanıyor musunuz? Adam mahkemede " hayır efendim tam tersi o beni tahrik etti, organımı o kullandı" derse o zaman nasıl olacak.? Belki ülkemizde kaç tane Shoren Stone var ki diyeceksiniz ama belki de tersi olmuştur. Olamaz mı? Kısacası ispatı zor, ve dolayısıyla da Hakimlerimizin işi de zor. Ve ispatı zor olan olay da cezaların bu kadar yüksek tutulmasının (3. sahıslara karşı işlenen suçlar hariç) mantığını da anlamış değilim. Bu yasa biraz pozitif ayrımcı kokuyor. Bari, işin sağlık boyutu da olduğundan Sağlık bakanlığı bir uygulama yönetmeliği çıkarsa da birtakım tereddütler ortadan kalksa.
Bence, gelenekçi ve muhafazakar bir seks anlayışı ve yaşayışı olan Türk aile yapısının böyle bir sorunu olduğunu düşünmüyorum. Tedbir olarak düzenlenen bu yasa beraberinde bir çok sorunu da getireceği endişesi taşıyorum. Şöyle ki; "vallahi hakim bey bizim hanım ne zaman istesem ıı diyor, hele bu TCK. 102' yi ve cezaları da okuduktan sonra hanıma yük olmamaya karar verdim. Bu işi dışarıda hallediyorum" derse sanırım kusurlu eş olmaz. Yanlış mıyım?
Günümüz evliliklerinde yaşamın doğal yükünden ve stresinden olsa gerek zaten kör-topal yürüyen ve bir süre sonrada monotonlaşan seks yaşamının yasal düzenlemelerle kontrol altına alınmasını doğru bulmuyorum. Lütfen burada, evliliklerde bu tip ilişkilerin de olabileceği ve bunu doğal karşıladığım sonucu çıkarılmasın. Zaten iki beyinde bütünlük sağlamamış ilişki ilişki değildir. Ona eziyet denir. Her iki taraf için de...
Not 1: Bu yazıyı yazıp yazmamakta çok tereddüt ettim. Umarım ucuz kahramanlık yapmamışımdır.
Not 2 : Erzurumlu vatandaşın durumu şu an kadından daha kötü. İşin içinde karizma var. Umarım yaşananlar o garip kadına yol-su-elektrik olarak geri dönmez.
Tekrar saygılarımla.