Mesajı Okuyun
Old 17-12-2012, 19:49   #3
Konuk34

Soru Boşanmadan Vazgeçtiğimde evimi kaybetmemek için neyapmalıyım?Nafakanın durumu?

Açtığım boşanma davasına eşim karşı dava açmamış.
Onun açtığı karşı boşanma davası falan yok şimdilik.
Sadece ben tek taraflı boşanma davası açmıştım.
oda bu davaya istinaden kendi savunmasını sunacakmış mahkemeye avukatıyla.
Ben bu davayı takipsiz bırakırsam,oturduğumuz evin durumu ne olur?Evden çıkmamız gerekirmi?Ev kocama ait çünkü.evin banka kredisinide ödüyor.Kocam benim takipsiz bıraktığım davaya karşı kendisi sonradan boşanma davası açarsa evin durumu ne olur?Hakim eninde sonunda boşanmaya karar verirmi ve ben çocuklarımla mecburen evden çıkmak zorundamı kalırım?Evde şuanda aile konutu şerhi var.
Ama takipsizlik sonrası boşanma davası açılmamış sayıldığında aile konutu şerhide kalkarmı?
Karşı taraf sonradan boşanma davası açarsa,oturduğumuz eve aile konutu şerhini hakim tekrardan koyarmı?
Çünkü gidecek yerimiz yok.o yüzden evden çıkmamak için açtığım boşanma davasını mecburen takipsiz bırakmak istiyorum.Nafakamın kesilmesinide istemiyorum.
Benim takipsiz bıraktığım dosya 3 ay sonra açılmamış sayılınca tedbir nafakası kesilir demiştiniz.
Peki ben sonradan nasıl Nafaka talebinde bulunacağım?
Karşı taraf boşanmakta ısrar edip bir süre sonra
boşanma davası açarsa,yeniden nafaka alma hakkım olurmu ve bu nafaka ömürboyumu bağlanır yoksa boşanma sonuçlanıncaya kadarmı?
Gelirim yok,çocuklar var.Hakim boşanmadan vazgeçtim diye
tekrar nafaka bağlamazsa neolur? öyle bir karar çıkabilirmi?
Özetle bu kış günü oturduğumuz evden çıkmamak ve yaşamamız için gerekli olan nafakayı sürekli olarak alabilmem için ne yapayım?
Lütfen yardımcı olun.