Mesajı Okuyun
Old 07-08-2006, 12:18   #6
devrimneval

Sayın Admin,
Aslında sorgulanan tam olarak koordinatör sistemi değil.Ya da katılımcının belli ölçüde aktif olmasının beklenmesinin kötülüğü değil.Sayın katılımcıya eğer bu kriterler açık biçimde anlatılmış ve katılımcı anlamamış ise mesele yok.Sayın katılımcıya kriterler anlatılmış, o başvuruda bulunmuş ve kriterlere uymadığı tespit olunmuş, bu durum da kendisine bildirilmişse yine mesele yok. Sayın katılımcının anlatmaya çalıştığı tam bu noktadadır.Der ki; 'Ben başvuruda bulundum, bana cevap bile verilmedi...' 'Kriterler nelerdir?Benim başvurum red mi edildi ve red edildi ise neye göre red edildi?' Sayın katılımcının sorduğu soru budur.Bu soruya karşılık verdiğiniz ilk yanıt tatmin edici olmamakla beraber savunmacı da olduğu için açıklamanızı anlama ihtiyacı duyulmuştur.Yoksa sorun 'Sizin niye kriterleriniz var?' ya da 'Niye koordinatör sisteminiz var?' ya da 'Niye bu üyelik koordinatör insiyatifinde?' sorunu değildir.
Sizden bilgilendirme isteyen birine, senin kendini yeterince ifade edip etmediğini bilmiyoruz veya alıngan kırılgan olmayın biçimindeki yaklaşımda sizce bir sorun yoksa, bence bütün mesele aydınlanmış sayılabilir.
Katılımcının çalışma grubuna katılmayı istemesi kadar güzel bir seçim olamaz.Siz de yönetim olarak bundan gurur duymalısınız.Bu katılım koşulları için kriterler koymak ne kadar hakkınızsa, karşı taraftaki katılımcının da başvurusuna bir türlü yanıt gelmemesinden rahatsız olması ya da geriye dönüş olmaması red edildiğim anlamına mı gelir? ,red edildi isem neye göre red edildim diye sorgulaması da o kadar hakkıdır.'Henüz yeni bir uygulama aksaklıklar olabilir' demek ayrı bir şeydir, 'Belki siz kendinizi yeterince ifade edemediniz' demek ayrı bir şeydir.'Katılımcı kriterlerimize şu şu şu sebeplerden uymadığınız için başvurunuz red edilmiştir' deseydiniz, ortada bir soru da olmayacaktı.
Umarım anlatabilmişimdir.