Mesajı Okuyun
Old 04-07-2006, 22:36   #25
Ayşen GÜLER

"hukukçunun orta zekalısını severim" demişti hocalarımızdan biri.Bu nedenle konu özellikle final dönemlerinde çok düşündürmüştür beni.tüm yorumları okuyacağım özenle bu nedenle
kendi düşünceme gelince dahiden anladığım şeyi açıklamakla başlamak doğru olacak sanırım.Dahiliği konulara farklı açılardan bakabilme ve bu bakış açısıyla daha önce bakılamamış alanlar,şeyler görebilme yeteneği olarak algılıyorom.Herşeyden önce hukukçudan dahi olabilir ve olabilmelidir.Hukuk devletini,hukuku,hukukun uygulanmasını her zaman her yönüyle geliştirilmesi ideale yaklaştırılması gereken şeyler olduğunu ve öyle olmadıkları zaman varlıklarını koruyamayacaklarını düşünüyorum.Bu amacı her zaman hayatın akışına bırakmak da hem yavaş hem de tehlikeli bir yol bence.Bu nedenle katalizör hukukçular ne mükemmel olur hem de.Hukukun ,dahi hukukçulara ihtiyacı mutlaka var.
Eminim değinilmiştir forumda..Türkiyem'de ne kadar duyulur dehanın farklı sesi?örneğin kanun yapımında en temelinden...İşte burda dehalık konuşur derim,gencim ve henüz öğrenciyim ve belki bu nedenle iyimserim,dahi hukukçu olabileceği gerçeğinin yanında,ülkemizde de dahi hukukçuların olduğunu/olacağını kabul ediyorum.

saygılar..