Mesajı Okuyun
Old 30-11-2008, 21:30   #13
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sayın ve sevgili arkadaşım Saim bey

Farklı şeyler söylemiyoruz, niye anlaşamıyoruz bilmiyorum... Benden farklı söylediğiniz tek konu -esasen benim de atladığım-, düzenlemede, bordrolu avukatlar bakımından da ayırım yapılmadığı. Neden atladın derseniz, yüzbinlerce YTL lik karşı vekalet ücretini icra takibine koyarak tahsile uğraşan hazine avukatlarına, yıllık belirlenen ve son derece düşük olan kotanın dışında , tahsil edilen vekalet ücretinden hiç bir ödeme yapılmamaktadır. Tüm diğer meslektaşları bir kenara bırakalım, hazine ve hazine avukatı örneğinden yola çıkalım. Uygulanması gereken düzenleme, yaşadığımız ülke kanunlarının düzenlemesi, uygulanmayan ilk örnek, bu devletin hazinesinin avukatları. Belki de bu yüzden atladım...

Baskı grupları oluşacak, büyük şirketler sızlanmaya başlayacak. Dediğiniz gibi formül arayışındalar, somutça bilgim dahilinde. Ama trajikomik biçimde, şikayet mercii de kendi düzenlemesine riayet etmiyor.

Zaman zaman düşünürüm, vekalet ücreti oranları nasıl oldu da bu denli arttırıldı diye... Aklıma serbest meslek erbabı ve sayıca bol avukatlardan tahsil edilecek, kaydı kolay, takibi ve tahsili kolay, türlü vergi tahsilatından başka mantıklı bir açıklama, gelmiyor.

(Anlaştık galiba, umarım? )

Saygılarımla...