Mesajı Okuyun
Old 22-04-2008, 11:27   #4
ALTINCABA

Bazen siteye gelip böyle uygulamaları okuyunca moralim sıfıra iniyor. Sayın duyurucu 1 yine iyi dayanmışsınız. İş bitse de eve gitsek şeklinde işlem yapan bazı Hakim arkadaşlar aslında adalet inancının temeline su gönderiyor. Ben nafaka e velayet davasının birleştirilmiş olmasına rağmen dosyayı okumamakla birlikte kısa kesmek için 40 saniyede davaların her ikisini de birden bitiren birinci dava ile ilgili tanık dinleyip karar verdikten sonra Avukatların hatırlatması üzerine ébu dosyada velayette mi vardı diyerek mahkeme salonunda kıkır kıkır gülen hakişm de gördüm" Sayın duyurucunun bir tespiti daha güzeldir. Elinizdeki belgede duruşma saati 9 dur Ama hakim 10 da gelir. ne hikmetse :::

İşini iyi yapan bir kimseye örnek olması amacıyla başımızdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Almanyada bulunan bir yakınım pastanede çalışıyormuş iş yerinde işe başlama saati 8 30 fakat iş yerinde olma saati 8 00 miş. pstane olması sebebi ile iş yerinde bulunan hijyen sağlayıcı sabunla el yıkama eldiven maske vb takma önlük temizliği kontrolü falan. İş yerinin sahibinin de yakınımızla yaşıt bir oğlu varmış bir gün motorla gezmeye doyamamışlar ve her ikisi de sabah 8 15 gibi iş yerinde olmuşlar. herşey yolunda nasıl olsa yetiştik derken ertesi gün sözleşme gereğince ellerine bir yazı ulaşmış. İş disiplini hakkında uyarı içeren bu yazı babası tarafından sigortası ödenen oğluna ve benim yakınıma resmi olarak gönderilmiş. Fantazi şeklinde olan bu durum Almanya da bir pastane sahibi tarafından uygulanırken malesef ki ülkemizin en ciddi kurumlarında bile sağlanamıyor. Yeni Cmk da ısrar ile üzerine basılan ve savcıların mahkemeye karşı durmlarının değerlendirildiği eğitim seminerleri demekki hiçbir fayda sağlamamış. Aynen söylenildiği gibi iki hakimli Asliye Ceza Mahjkemesi havası var.