Mesajı Okuyun
Old 28-06-2007, 22:10   #22
AV.ZAFER TUNCA

Varsayılan hayatımın sorusu sanırım:)

23 yaşımdayım. İÜHF biteli neredeyse bir yıl oldu. Ekim ayında İst. Barosu' na bağlı olarak yaptığım avukatlık stajım bitecek. yaklaşık 3 yıldır "ben nerede avukat olmalıyım?" sorusunu kendime soruyorum. kalbime sorarsanız, gidip ufak bir kasabada, ki özellikle sahile nazır olan birinde, yapmak için can atıyorum. ama karar vermeye gelince sadece mutlu mesut yaşayabileceğiniz bir yer aramak yetmiyor.
avukatlıksa yapacağım meslek en büyüklerin yanında olmalıyım diyorum. en iyilerin yanında ve en büyük savaş meydanında. İstanbul tam bir kurt kapanı... herşeyin olması mümkün. en büyük de olabilirsiniz, en güdük de kalabilirsiniz. bu risk beni sürekli çekiyor. aslında risk de değil beni çeken. sanırım bu meydan okumaya karşı koyma hissini seviyorum. "evet" diyorum kendime. madem en kıyasıya mücadele burada, ben de burada olmalıyım. arkama kimseyi almayarak avukat olmalıyım. ve kimseden kaçmayarak en iyi olmalıyım.
huzur aramak bakımından en yanlış yol biliyorum ama bazı insanlar huzuru farklı şeylerde buluyor sanırım.
Bir Boğa olarak, tüm zorlukları dize getirmekten ve kendimi gerçekleştirmekten gurur duyacağım.
bu hırs işte bana tek seçenek bırakan: İSTANBUL!!!