Mesajı Okuyun
Old 20-09-2011, 21:46   #25
hukukbilgisi

Varsayılan Ayrılık Fasulyesi

Ayrılık Fasulyesi

Geçen yılın en mühim olayı nedir, diye bana sorulacak olsa; hiç düşünmeden Angelina Jolie ve Brad Pitt’in ayrılmasıdır, diye cevaplarım. Ne faydalanacaklar listesi, ne Balyoz Planı, ne de Tekel işçileri, ille de Jolie ve Pitt çiftinin ayrılmaları.

“Angelina ne eylerse doğrusun eyler” fikrinin ateşli savunucularından birisi olarak, Pitt’ten ayrılmayı geciktirmesine içten içe kızarken; müthiş bir zamanlamayla sevgili Angelina Jolie’nin, adeta bir “Balyoz Ayrılığı” gerçekleştirmesi, beni tarifsiz neşelere boğdu değerli okurlar.

Konumuza devam etmeden önce şu haberi bilgilerinize sunmak istiyorum:

“Hakan'ın adı ilk olarak "marjinal modacı" olarak tanınan Zeynep Tunuslu ile aşk dedikodularına karıştı. Tunuslu'dan sonra ise Zuhal Olcay ile anıldı. Pelin Batu'dan hemen önce de şarkıcı Nilüfer ile birlikteydi.”

Burada soy ismi geçen kimse, elbette köşe yazarı Ahmet Hakan’dan başkası değil. Bu haberi basitçene okuduğumuzda Sayın Ahmet Hakan’ın çapkın bir kimse olduğunu tespit edebiliriz. Ancak, alt ve üst metinleri birlikte değerlendirdiğimizde ise; Sayın Hakan’ın aynı zamanda bir “Ayrılma Üstadı” olduğunu da görüyoruz.

Angelina Jolie ve Ahmet Hakan’ın isimlerini aynı yazı içerisinde geçirmemizin amacı, ikisini baş göz etmek değil değerli okurlar. Buradaki amacım, Angelina Jolie’nin Ahmet Hakan’ı örnek alması ve bundan sonrasında seri ayrılıklara imza atabilmesidir. Üstelik Ahmet Hakan, yakışıklılık ve karizmada Brad Pitt’ten asla geri kalmaz, bunu da belirtelim.

Lafı bu kadar dolandırdıktan sonra, asıl konuma gelmek istiyorum. Ayrılık konusuyla ilgili olarak bir süre önce tasarladığım bir projem, sponsor ve finansör yetmezliği nedeniyle hayata geçemiyordu. Bu projeyi nasıl hayata geçirebilirim, diye kara kara düşünürken Angelina Jolie’nin boşanması ve boşanmadan kendisine yaklaşık 100 milyon dolarlık bir servet düşmesi, beni yeniden umutlandırdı değerli okurlar.

Bana zaafı olduğunu bildiğim Angelina’nın projemi destekleyeceğinden hiç kuşkum bulunmamaktadır.

Projemin temeli, ayrılık temalı tesisler açmaya ve işletmeye yönelik sevgili okurlar.

Ayrılık temalı cafeler, sinemalar, pastaneler, lokantalar... Ayrılık temasının işlenebileceği her tesis projeme dahil durumdadır.

Bu tesislere, yalnızca ayrılmayı düşünenler ile ayrılmış insanlar girebilecektir.

Ayrılık temalı sinemalarda; yalnızca ayrılık konusunu işleyen ve ayrılığı hiçbir şekilde kötülemeyen filmler oynatılacaktır.

Ayrılık temalı bir lokantaya girildiğinde ise; mönüde mutlaka ayrılığı çağrıştıran lezzetler sunulacaktır. Elveda kompostosu, hoşçakal tatlısı, güle güle yahnisi ve ayrılık fasulyesi gibi...