Mesajı Okuyun
Old 12-03-2008, 10:04   #21
avukatzd

sayın ad-hoc'un görüşlerine aynen katılıyorum. aynı sorunla ben de defalrca karşılaştım. kurum avukatı olmam hasebiyle bütün masraflarımı belgelemem gerekiyor. ancak icra müdürleri dahil olmak üzere bütün yazı işleri müdürlükleri bu konuda sorun çıkarıyorlar. dediğiniz gibi özellikle icra dosyalarında her türlü işleim biz avukatlar yapıyoruz. hatta diyarbakırda bütün dosyayı biz hazırladığımız gibi, bilgisayarda uyap girişlerini de biz yapıyoruz. ayrıca icra müdürlerinin yazması gerekli müzekkerelerin tamamını bile biz yazıyoruz. yani o kendi iş yüklerinin altında ezildiğini iddia eden icra müdürlerimize sadece imza atmak kalıyor. çoğu zaman şimdi git imza atamam deyip gönderiyorlar. belki bu durumlar için şikayet yoluna başvurmam gerektiğini düşünen arkadaşlar bile olabilir ama böyle bir durumda da bütün icra müdürleri el birliğiyle o avukat arkadaşı dışlıyorlar, işlemlerini geciktiriyorlar. amiyane bir tabir olacak ama mühür kimdeyse, o yerin ağası zannediyor kendisi. bu sorunla 2 yıldan beri savaşıyorum. hatta icra müdürleriyle daha az münasebetim olsun diye icra dosyası az olan bir kuruma geçtim. biraz konuyu dallandırıpı budaklandırmış olabilirim ama bununla ilgili Türkiye genelinde bir girişim başlatılması kanaatindeyim. bu arada baro pullarını ben baroda bu konuda yetkili bir arkadaşa imzalatıyorum. eminim siz de baro pulu için bu yolu deneyebilrsiniz. onun haricindeki belgelerde ise tebligat için listeyi postaneye mühürletiyorum, harç makbuzları zaten veriliyor. bir tek dosya parası kalıyor. o konuda ise yaptığım şey kendi cebimden vermek. ayrıca ben halen bu tür belgelerin bir icra müdürü tarafından imzalanması neticesinde başının ağrıdığına şahit olmadığım gibi, böyle bir şeye şahit olan arkadaşım da yok. kanaatim fazla rahatlığa alışmış adliye mensubu arkadaşların(icra müdürleri, yazı işleri müdürleri vs.) ürettiği bir şey. saygılarımla..