Mesajı Okuyun
Old 23-12-2008, 16:01   #74
üye18332

Önemli www.hurriyet.com.tr

Ev sahibi tecavüz etti

İsmail AKDUMAN/SAMSUN, (DHA).hurriyet2008

SAMSUN’da 2,5 yıllık evli 28 yaşındaki A.K. ev sahibi 45 yaşındaki Cengiz H.’nin kendisine tecavüz ettiğini öne sürerek şikayetçi oldu. Tutuklu yargılanan Cengiz H. duruşmada ‘pişman’ olduğunu söyledi.

Kadifekale Mahallesi’nde 5 ay önce meydana gelen olayda Cengiz H., 5 katlı binanın alt katında oturan kiracısı 28 yaşındaki A.K’ye, evde kimsenin olmadığı sırada zorla ters ilişkiye girerek tecavüz etti. Ardından da ölümle tehdit edip olayı kimseye anlatmamasını istedi. Cengiz H., olaydan 2 ay sonra bulaşık süngeri istemek için yine A.K’nin evine gitti. A.K’nin ‘bulaşık süngeri yok’ deyip kapıyı kapatmak istemesi üzerine de zorla eve girdi. Ardından da genç kadının ağzını eliyle kapıp yere yatırdı ve üzerindeki elbiseleri çıkartmaya çalıştı. A.K.’nın bağırması üzerine de korkup kaçtı. Bu sırada hurdacılık yapan A.K’nin eşi eve geldi. Eşinin durumu anlatması üzerine birlikte polise giderek şikayetçi oldu.

ÖNCE İNKAR, SONRA KABUL ETTİ

Polis tarafından yakalanan Cengiz H., çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı. Samsun 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada önce suçlamaları kabul etmedi ve A.K ile kendi rızasıyla ilişkiye girdiğini öne sürdü. Tutuklanmadan önce nöbetci mahkemede kendisine yöneltilen suçlamaları kabul ettiğine dair ifadesi okununca da pişman olduğunu söyledi, “İlk olayda, evde tadilat vardı. Kadının eşini tahta alması için evden uzaklaştırdım. Sonra da kendisiyle ters ilişkiye girdim” dedi. İkinci olayda ise tecavüz olayının meydana gelmediğini anlatan Cengiz H., “Evde yalnız olduğunu anlayınca, kapıyı iterek içeri girdim. Kendisini yere yatırıp elbiselerini çıkardım. Karşı koymaya çalışıyordu. Ben de pantolonumu çıkardım. Ancak ilişkiye girmedim. Bağırmaya başlayınca kendi daireme gittim. Çok pişmanım” diye konuştu..

CİNSEL BİRLEŞME KORKUSU

Duruşmaya katılan A.K. ise, eşi A.K. ile 2.5 yıl önce evlendiğini, ancak cinsel birleşme korkusu yaşadığı için psikolojik tedavi gördüğünü anlattı. A.K. “Ev sahibimden şikayetçiyim. Benimle zorla ters ilişkiye girdi. Bu durumu kimseye anlatmamam için de beni ölümle tehdit etti. Son olayda yine benimle zorla ilişkiye girmek istedi. Bağırınca korkup kaçtı. Durumu eşime anlattım. Bu olaylar nedeniyle de psikolojik destek alıyorum” diye konuştu.

Öte yandan genç kadının raporunda bakire olduğu ortaya çıkarken, mahkeme genç kadının beden ve ruh sağlığının bozulup bozulmadığının araştırılması için duruşmayı erteledi.