Mesajı Okuyun
Old 29-01-2013, 16:39   #1
Konuk

Varsayılan Ayrı Yaşadığım Eşimin Başka Biri ile Birlikte Aldığı Ev Üzerinde Hakkım Var Mı?

Eşimle ayrı yaşamaya başladık. İlk dava red olundu. Ayrı yaşamaya devam ettik. Eşim çocuğumuz için nafaka ödüyordu. Sonra tekrar boşanma davası açtım ve 2 ay önce maddi manevi tazminat alarak boşandık.Eşim birlikte yaşadığı kadın ile beraber boşanma davası devam ederken taksitle ev almışlar. Evin tapusu kimin üstüne bilmiyorum (muhtemelen kadının üstünedir). Boşanma davası devam ederken eşiminde katkı yaparak aldığı ev için dava açabilir miyim? Kadının kendi maaşı var ancak kendi başına alacak kadar geliri yok. Eşimle ilk davamız red olunduğu tarihte herhangi bir birikimimiz yoktu, sadece bir tane orta halli bir arabamız vardı. Eşim o arabayıda ilk dava bittikten sonra tedbir kalktığı için satmış. Bundan da herhangi bir payım olur mu? Sonuç olarak ayrı yaşarken başka birisi ile alınan evden söz ediyorum? Herhangi bir katkım olmadığı ev ile ilgili mahkeme açmam işe yarar mı? Ev alınırken büyük oranda eşimin kazancı ile alındığını nasıl ispatlayacağım?