Mesajı Okuyun
Old 22-03-2010, 17:56   #11
Av.Selim Balku

[quote]
Alıntı:
ya adam göz göre göre sahtekarlık yapmış,sizse meslektaşlarımızı korumalıyız diyorsunuz.nesini koruyacam ben bu davranışın

Sayın Meslektaşım, bir meslektaşımızın, bir arkadaşınızla olan hukuki münasebeti sebebiyle olayı, davayı, dosyayı hiç bilmeyen bizlerden görüş beklediniz.

Verdiğiniz bilgilere göre görüşümü bilidiriyorum.

Hukuken olayda sahtekarlık yok, haksız yere menfaat temin edilmemiş, hatta arkadaşınızın yaptığı ödemeyi kabul ederek, arkadaşınız lehine davranış gösterilmiş.

Görüşümü destekleyen kararı zaten ilgili baro birimi vermiş.

Ancak olaya sizin baktığınız gibi bakarsak Türkiye de sahtekar olmayan avukat çıkmayacaktır. Her duyuma göre, her davranışa göre, belgesiz, kanıtsız, baroya bir avukatın şikayet edilmesini siz doğru buluyor musunuz?

Meseleyi daha iyi anlatmak için bir örnek vermek istiyorum.

Türkiye de açılan icra takiplerinin çoğunluğu tahsilat olunmadığı için işlemden kaldırılır ancak bu çoğunluğun bir çoğu da aslında tahsil edilmiştir. Harç ve masraf ödememek için haricen tahsil olunur. Haricen tahsilatın devlete külfeti ise tahsil yapamayan devlet emeğinin karşılığını bir anlamda alamamış olur.

Bu örneği çok irdelemek istemiyorum ama konu ile alakalı herkesin ne demek istediğimi anladığını varsayıyorum.

Günün birinde siz haricen tahsilat yapıp, icra dairesine bildirmediğiniz takdirde sizi baroya şikayet mi etmeliyiz?

Kolay Gelsin....