Mesajı Okuyun
Old 17-12-2009, 12:10   #1
Konuk

Önemli velayet, şiddet

merhaba
ben 24 yaşındayım, eşim 44 yaşında, 5 yıllık evliyiz ve 4 yaşında kızımız var. boşanıyoruz.
eşimle 15 yaşımdan birlikteydik, ben reşit olmadan birlikte olduğumuz için suç işlemiş oldu, ancak bununla ilgili hiçbir yasal işlem yapılmadı. bunun bugün bana faydası olur mu?
eşim sürekli alkol alan, çocuğun yanında sigara içen, küfür eden, ve bana gerek psikolojik gerek fiziki şiddet ve hakaretler uygulayan, yaş farkından ve bana karşı maddi manevi yetersizliğinden dolayı psikolojik sorunları olan, benden önce de psikolojisi düzgün olmayan, bugün ise hiç sağlıklı psikolojiye sahip olmayan bir insan. maddi çıkmazları yüzünden de intihara teşebbüs etti, gene ben kurtardım. ayrıca aylarca yurt dışında ukraynada vs kalıyor, bizi yalnız bırakıyor, ticaret yapmaya çalışıyor ancak ne evimizi geçindirebiliyor, ne yanımızda olabiliyor. kızımızın velayetini almayı da kendine bir güç savaşı edindi. sağlam tanıdıkları var. şiddetle ilgili rapor alıp dava açtım, ancak neyi ne kadar ispat edebileceğim bilmiyorum, çocuğumu kaybetmekten çok korkuyorum, maddi hiçbir talebim yok, sadece çocuğumu istiyorum. ben çeşitli yerlerde kısa süreler çalıştım, 1 aydır muhasebede çalışıyorum, boşandıktan sonra annemde kalacağım. çocuğa bakabilecek durumdayım ve ailem de destek olacak. çocuğumu bu babaya verebilirler mi? bana vermemeleri için benim ne gibi kusurlara sahip olmam gerekir?