Mesajı Okuyun
Old 03-11-2014, 15:04   #1
nurkiss

Soru kiz kardesim/ Avusturya Almanya arası

Merhaba sayin avukatlarimiz.dogru yeremi yazıyorum bilmiyorum.ama almn yadan yaziyorum.kiz kardeşim cok agir siddete magruz kalmis.6 senedir evli.cocugu yok.ama inanin bana siddetin buyuklugu anlatilamaz.simdi avusturyada bosanma davası acmak istiyoruz.ne gibi haklara sahip kiz kardesim.avukatimiz var orda ama fazla bi bilgilendirmedi bizi.tel bile cikmiyo dogru durust.biz kiz kardesimizi avukat ve polis yardimiyla aldik evden.ozgurlugu bile insan demeye utandigimiz sahsiyetin elindeydi.kollarindaki asiri darp izlerini ogun polis ifadede resmini cekti.ifadede herseyi gayet detayli anlatti.ama biz kiz kardesimi alip almanyaya geldik.burda devam yasicak insallah.aklimiza gelmedi gidip bi rapor almak.kollarindan dolayi.ama sadece polis ifade gunu kollarinin resmini cekmisti.simdi sizlere sorum.ne gibi hakkimiz karsi taraftan.......neden bu insan esine bukadar asiri sidett uyguladigi halde hapis cezası almadi? Tecavuz de var isin isinde ama bunu ifadede söyledik. Peki davayla bi alakasi olurmu bunlarin.nasil etkiler bilemiyorum.

.kiz kardesim icin bugun almanyada yabancilar polisine gittik. Kendisinin avusturyaya donup ordaki alman konsoluslundan basvurmasi gerektini soylediler.lutfen avukatlarimizdan ricamiz bizleri yonlendirirmisiniz.avusturyadaki alman konsolusluna gittimizde nasil bi yol takip etmeliyiz.tam olarak siddete mağruz kaldini anlatmalimiyiz.yoksa cok sade bi sekilde boşanmak uzere bundan sonra orda yasicakmi demeliyiz.hangi terimleri kullanmaliyiz.hic bir sekilde alman develtinden maddiyat istemiyoruz.yeterki kardeşim bir an evvel buraya yerlessin.zaten almanyada iside hazir.lutfen bu sorum icin kizmayin bana.okadar caresizimki sizlerin soyledileriyle yonleniyorum. Basima ilk defa geldi.zaten canim acimakta.kardesimin durumu cok ciddi inanin.almancada yok.dilimden anlayan ve bu kanunu bilen bi turk avukatimiz karsimiza cikmadi malesef.oyuzdende bu sitedeyim ve cok inanıyorum sizlere.bu msj okuyup okutuktan sonra yayinlayan editor yada her hangi kardesimse rica ediyorum sizden egerki karsi taraftan kimse felan okursa durumlarimiz zorlasir.kendileri avusturyadan ama interneti cok süper bi şekilde kullanıyorlar.insallah beni burda tanimaz ve bulmaz..lutfen saklimi kalir bisekilde engellenirmi bilmiyorum sadece duruma aciklik getirmek istedim

insallah yardimci olabilirsiniz.hayirli gunler......