Mesajı Okuyun
Old 27-11-2010, 09:44   #4
avfatih

Yanıtlarınız için teşekkürler...

Aslında ben bir kaç meslektaşlada görüüşüp davayı hem müteahhit hem de diğer arsa sahibine karşı açtım...

Taleplerin tamamını müteahhit bir kısım talebi de diğer arsa sahibine yönelttim.

Mütaahhit müflis olduğu şeklinde davaya cevap verirken, arsa sahibi husumetten davanın reddini istemiştir.

Bizim olayımızda kat irtifakı sırasında herkesin hakedişi olan bağımsız bölüm kendemi üzerine çıkarılmılştır. Sadece teminat olan 2 bağımsız bölümde davalı arsa sahibinin üzerine çıkarılmıştır ve bu arsa sahibi müvekkilin beyanlarına göre aralarındaki yakınlık ve şahsi çıkarıları gözeterek teminat olarak verilen dairelerin satışını müvekillerin bilgisi haricinde mütaahhite vermiştir.

'' Sözleşmede davalı arsa sahibi tarafından satışı verilen dairelerin ferdi iskan aşamasına kadar arsa sahiplerinde kalacağı yazılıdır''

Burada ferdi iskan aşamasına gelmeden ve müvekkillerin rızası olmadan satışı veren arsa sahibinin sorumluluğu doğacağı kanaatindeyim. Görüşlerinizi bekliyorum...

Epey içtihat baktım ama bizim olaya bire bir uyan bulamadım. Bildiğiniz içtihat varsa onları da eklemenizi rica ediyorum. Teşekkürker.