Mesajı Okuyun
Old 20-12-2011, 00:45   #1
Konukmrl

Önemli nafaka ve babadan maaş

Merhabalar,
ben eşimin zorlaması sonucunda anlaşmalı olarak boşandık hukuki hakkıma göre kararı temyiz ettik temyiz edilerken boşanma kararı alınmadığı için dosyamla birlikte şuan yargıtayda,davama bakan hakim bey ile görüşmem sonucunda yargıtaydan dosyanın suretini aslı gibidir diye harçları yatırarak aldım kalem de bulunan müdür bey her ikimizden de boşanmaya itiraz etmediğimize dair dilekçe vermemizi ve kararın aslını istedi kararı tedarik ettim fakat benim avukatım dilekçeyi hazırladığında karşı tarafın avukatı bunu kabul etmedi eşim bana boşanmada niye acele ettiğimi sorduğunda kendi soyadımı aldığımda babamdan maaşa bağlanacağımı ve o paraylada oğlumuzu kreşe göndereceğimi söylemiştim (şuan oğlumuza nafaka 100-tl ödüyor yaşlı annem var çalışmaya uygun değilim) aradan 15 gün geçti ve eşim bugün aradı haftaya hakimle gidip konuşalım dilekçeleri verelim boşanalım dedi, bir anda kararının değişmesini anlayamadım, temyizdeki dilekçemizde eşimden taleplerde tazminat nafaka vs var ama şuan yargıtayı bekliyoruz ben babamdan maaşa bağlandığımda benim nafaka talebimi etkilermi (yani babamdan maaş alıyorum diye nafaka verilmeme durumu olurmu) yada dilekçeye özellikle bişey belirtmemiz gerekirmi, avukatım şuan yurt dışındaymış kendisine ulaşamıyorum ve karşı taraf acele ediyor lütfen bana yardımcı olurmusunuz, şimdiden teşekkür ederim..