Mesajı Okuyun
Old 27-03-2007, 20:51   #22
Cest la vie

Sayin Karacaoglu,

Lutfen elestirilmeye karsi biraz daha hosgorulu olunuz. Hic yoktan sebeplerle (farkli dusunceler nedeniyle) tansiyonun giderek arttigini mesajlarinizdan hissediyorum, buna gercekten gerek yok. Sayin Admin'in de dedigi gibi, dusunceleriniz ne olursa olsun 'sizi seviyoruz.'

Notunuzu simdi farkettim, nezaket icabi 'sen' seklinde konusmamak icin 'sizli bizli' cumleler kuruyorum. Kaldi ki, bilimsel kanitlara dayanmayan ve benden once de elestirilmis olan cumleler(yani herkes tarafindan kabul gormeyen, objektif kriterlere baglanmamis savlar), takdir edin ki 'kisisel dusunceler'dir. Forumumuz tum ziyaretcilere acik bir forumdur, sizin-benim kadar bilgisi olmayan bir ogrencinin bunu okuyup da, edebiyat ogretmenine gidip 'seni seviyorum dizi cevirisiymis' seklinde THS'yi kaynak gostererek sorular sormasi ya da iddialarda bulunmasi acikcasi benim hosuma gitmez. Bu tartismaya belki biraz da o yuzden katilma geregi duydum ve bu kadar tartisildigina gore kesin bir genelleme degildir izlenimi verdigim icin kendi adima mutluyum.

Konudan cekiliyorum, 'seni seviyorum' harici diger yorumlarinizi okumayi da sabirsizlikla bekliyorum. Hatta bir kelime de ben sorayim: "korkarim...' seklinde baslayan cumleler, Ingilizce'deki 'I'm afraid...' kalibindan direkt ceviri ile mi gelmistir, yoksa bizde eskiden beri mevcut bir kullanim kalibi midir?

Saygilarimla