Mesajı Okuyun
Old 03-09-2009, 17:20   #5
Av. Fatih KARACA

Sn. Meslektaşlarım;

Geçen ay, İstanbuldaki ilçe emniyet müdürlüklerinin birisinin girişinde üzerimi ve çantamı aramak istediler. Kapıya tutanak karşılığı zaten üzerimdeki bazı eşyaları teslim etmiştim. Kendilerine avukat olduğumu, içeri girmemesi gereken eşyalarımı zaten teslim ettiğimi, bu konuda bana güvenmek zorunda olduklarını, kanunda çantamı ve üzerimi arayamayacaklarına dair açık hüküm olduğunu anlatmaya çalıştıysam da dinletemedim. Bana, bilgisayardan büyük puntolarla yazılmış bir uyarı gösterdiler. Bu uyarıyı yazanın da amirlerden birisi olduğu anlaşılıyordu.

Ne kadar uğraştıysam da, üzerimi aramadan içeri girmeme izin vermediler. x-ray cihazları olmadığı için çantamı didik didik arayacaklarını bildiğimden ben de geri adım atmadım. En yakın internet kafeye gidip CMK ve Avukatlık Kanunu hükümlerini büyük puntolarla kağıda bastırdım ve şansımı bir daha denedim. Girişte görevli polis memuru ile yürüttüğümüz münazara tam da tatsız bir hal almaya başlamıştı ki, içeriden gelen bir komiser duruma müdahale etti de elimi kolumu sallayarak girebildim.

Saygılarımla
Av. Fatih KARACA