Mesajı Okuyun
Old 28-08-2003, 08:58   #4
Sibel

Sayın bir dost,
Kadınların yarım adım önden yürüdükleri " çevreleri " bilmiyorum... hiç görmedim... Ama erkeklerin niye merdivenlerden önce indiklerini biliyorum.. Zarif ve düşünceli oldukları için ..) Bu bir görgü kuralıdır ve bilenlerin azlığı beni hep şaşırtmıştır... Açıkçası sizin biliyor olmanıza çok sevindim..
Bazı "yörelerde " ise kadınların hangi zorluklarla erkeklerin 10 adım arkasından yürüdüklerini ise bizzat o bölgelerde yaşayarak gördüm..O yörelerde kadınlar merdivenleri önce iniyorlar... Zerafet veya nezaket endişesi ile değil..
Hatta öyle bölgeler de var ki oralarda kadınlar 10 adım arkadan yürümüyorlar bile...Yalnız yürüyorlar....

Saymış olduğum kronolojik sıralama önceleri gayet keyifli ilerlerken, günümüzde kadınları merdiven boşluğuna hapsetmek isteyenler olduğunu görüyorum....

Eğer bu gibi düşünenler kendilerini biraz olumlu geliştirirlerse , kadın ve erkek el ele ve yanyana yürüyecektir ülkemizde... emin olun...( Ama merdiven konusunda ben hala erkeklerin önden inmesi gerektiğini düşünüyorum.. )
Saygılarımla.....