Mesajı Okuyun
Old 28-02-2007, 08:53   #72
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan Hukuk devletinde kudretinden sual olunamayacak kişi ve makam yoktur. Dr.Cemal AYGEN

Alıntı:
Yazan hakal35
Sayın Kavili ben yukardaki yazımda savcı veya hakimler işini bilmiyor demedim sizde bu anlamı nasıl çıkardınız anlamış değilim.Yazımdaki kastım mevcut yasalar artık kamuyu yada müştekiyi korumaktansa sanığı koruma yönünde bir eğilim gösterir haldedir.Elbette ki durum böyle olunca ne benim yakalamam ne de hakimin yargılaması bir fayda etmemektedir...
SAYGILAR...
Sayın "hakal35",
Size yönelik olarak 'savcı veya hakimler işini bilmiyor' sözünü sizin dediğiniz zaten ileri sürülmemiştir; lütfen rahat olunuz.

İletimi dikkatlice okursanız benim de 'savcı veya hakimler işini bilmiyor' sözünü kullanmadığım görülecektir.
Bizim sözünü ettiğimiz özellik, ortaya çıkan sonuca yol açabilecek olasılıkları değerlendirmek; bu çerçevede olasılıklardan biri olarak o süreçte görev yapan ögelerden biri olarak 'hukukçu ögesi' olarak savcı+yargıç ögesini de ele almaktır.
Savcı ve yargıçlar da dokunulmaz değildir, eleştirilebilir. Çok sık görülmese de sorumlulukları yoluna başvurulabilir.
Hukuk devletinde kudretinden sual olunamayacak kişi ve makam yoktur. Dr.Cemal AYGEN - 1948, Doktora Tezi)

Öyleyse "fişlenmekten" korkmaya gerek yok.

İşini kurallarına göre yapmayan grubunda kim ya da hangi kurum olursa olsun, hukuk sitesinin üyelerinin sitem ve eleştirilerine hazır olmalı.

Saygılarımla.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu

" Hak, huk, hukuk; gak, guk, guguk !!! "