Mesajı Okuyun
Old 03-02-2007, 11:55   #55
Av.Selim Balku

Sayın Yasemin
Alıntı:
Sayın Meslektaşım "ayrıca ücret almadan da müdafiliğin başka faydalarından yararlanabiliriz" cümlenizdeki "başka faydalar" neler acaba?

cevap: tecrübe, manevi tatmin,

Sayın Zeynep
Alıntı:
hangi finansmanla yapılabilir ki? üstelik cmk işinin daha cok meslege yeni atılan avukatlarca yapıldıgı düşünülürse böyle bir finansmandan bahsedilemsi sözkonusu olamaz.Hiçkimse bu işi hayrına yapacak durumda ne yazık ki değil..

işi bugüne kadar hangi finansmanla yaptık ki finansmana ihtiyaç duyalım, herkes kendi cebinden masraf yapıp göreve gitmedi mi? Diğer arkadaşlarda yazmış ama ben CMK müdafiliğinin gönüllü olması fikri ile finansmana ihtiyaç var lakırdısını anlayamadım.

Alıntı:
Biz bu Sayın Meslektaşımız Av. Selim Balku Cmk görevlendirmelerini masraf verilmesi halinde ücretsiz yapacağını belirtmiş kendisini tebrik ediyorum. Benim derdest ve neredeyse 4/3 ünün ücretini alamadığım 33 dosyamla da ilgilenirse sevinirim.

Vaktim olduğu sürece neden ilgilenmeyeyim, seve seve

Alıntı:
Kanunlar ve yönetmelikler açık, ödemeler ise malum bu şartlar altında halen CMK lisitesinde yer almak istiyenlerin düşünceleri baştacı ama ben bu şartlar altında GÖNÜLSÜZÜM...............

Sayın avukatmasd, size teşekkür ediyorum. zira en iyi cevabı siz verdiniz nazarımda, karşı tarafın düşüncesine saygı gösterip kendi düşüncelerinizi dile getirdiniz.

Alıntı:
madem müdafiilik gönüllü ve ücretsiz olsun diyorsunuz.Kolayı var;siz kendi ücretinizden vazgeçin olsun bitsin....

Sayın yaren benim ücret alıp almamam benim şahsi meselemdir. Ancak bir baro iş bırakma eylemi yaptığında, nöbetimde aranmıyorum, bende size aynı ifadeleri sunuyorum, madem CMK servisinden memnun değilsiniz, işi kendiniz bırakın, bunu baro vasıtasıyla gerçekleştirince bu işi gönüllü yapmak isteyenlerde etkilenebiliyor.