Mesajı Okuyun
Old 31-05-2006, 21:52   #9
irfan AYDIN

Varsayılan Küserek Hukuk Mücadelesi olmaz

Olmadı, Sayın Nilgün Hanım olmadı.:
Bu davranış biçiminiz(problemlerden kaçma)Size asla yakışmadı.
Evet bu ülkede yargı yerleri, adaleti gerçekleştirmek için değil,yasaları uygulamak için var.Bunda yasa uygulayıcıların zerre kadar suçu yok.Çünkü yargıçların görevi,yasaları ihlal etmek değil uygulamaktır.
Eğer Türkiye'de yargı yerlerinden adaletin gerçekleştirlmesini bekliyorsan ki bekliyorsunuz.Bu da sizin en doğal hakkınız.Bunun(Yargı yerlerinin adaleti gerçekleştirecek şekilde karar yada kararlar vermesinin) tek bir yolu vardır.O da ya kendin yada kendin gibi düşünenleri(Yargı yerlerinin adaleti sağlaması gerektiğine inanları) Türkiye Büyük Millet Meclisine taşımaktır.Yoksa küsüp gitmek değildir.
Şunu bilmeni isterim ki,Mahkemelerin bağımsız,yargıç ve savcılarının güvenceli olmasını isteyen, ama gerçekten isteyen bir kurum yada kuruluşa (Üniversiteler,siyasi partiler,barolar,hatta hakim ve savcılar ve HYSK üyeleri) bu güne kadar ben rastlamadım.Eğer böyle bir kuruluş olduğunu bilen da duyan varsa ve de o kuruluş bunun savunuculuğunu yaptığını söylüyorsa ben bu konuyu tartışmaya hazırım.
Sayın Nilgün Hanım, bence,Siz kalemi güçlü,beyni inanılmaz güzelliklerle dolu,yüreği insan savgisyle çarpan,yurdunun ve ulusunun mutluluk ve huzurunu isteyen T.C. nin çok değerli bir yurttaşısınız.Ayrıca sevgili elif Türk'ün de annesi, Sakın ha, Sizi anlayamayan,yada anlamak istemeyen kimselerin duruşuna aldanıp mücadeleyi bırakmayın,ben böyle bir davaranışı size asla yakıştıramam. Aksi takdirde,kendime olan inancımı yitiririm.Son olarak size de konuyla ilgili olamak üzere izniniz olursa küçük bir sitemim var. Oda şu keşke yazınız ailenizin sorunlarıyla ilgili olmasaydı.Ama bunun konunun özüyle asla ilgisi yok.Bu arada,söyleyenin adını ve sözün orjinalini hatırlayamamakla birlikte,yargı yerleri ve adaletle ilgili bir özlü sözün anlamını anımsatmak istedim. Düşnür,yargı yererini,bir eleğe suçlularıda bu elekten geçmeye çalışan objelere benzetiyor. Güçlü olanlar (Malen ve fiziken )eleği delip geçerken zayıf olanlar ise bu eleğe takılıveriyorlar.
Yine bir düşünür tarafından:
a)Taraflarının ikisi de zengin olan davalarla ilgili yargılama sonunda davaların genellikle anlaşmayla sonuçlandığı;
b)Taraflarından biri güçlü(Maddi ve manevi)diğeri zayıf olan davalarla ilgili yargılama sonunda ise davanın genellikle güçlünün lehine sonuçlandığı;
c)Davanın taraflarından ikisi de fakirse,yargılama sonunda adaletin gerçekleştiği;söylenmektedir.
Sn,Nilgün Hanım efendi.Yukarıya aktardığım bu özlü sözlerde sizi doğrulamaktadır.Başkalarının ne dediğinden yada ne düşündüğünden çok gerçekler rehberiniz olmalıdır.
Daha nice coşkulu,içten ve suya sabuna dokunan türden yazılarınızı bekliyoruz.
Saygı ve Sevgilerimle.İrfan AYDIN