Mesajı Okuyun
Old 15-10-2008, 09:54   #6
smile

Sayın THXT, Öncelikle meslektaşımın agresif tavırlarını hoş karşılamadığımı belirtmek istiyorum. Ancak sayın Radikal'in belirttiği gibi iş yoğunluğunun ve sürekli olumsuz olaylarla karşılaşmanında bunda etkisi olduğu kesin. Yinede profesyonelce davranıp bunu vatandaşa yansıtmamış olmasını dilerdim. Gelelim şikayetlerinize öncelikle İcra konusunu kendi alanlarında çok iyi olsalarda her hakim ve Avukat bilemiyebilir. Çünkü İcra ayrı bir uzmanlaşma istemektedir. Takip talebi matbu bir formdur size verilen örneğin aynı olması normaldir. Sadece sizin doldurmanız gereken bilgilerle farklılaşır. Ayrıca takip talebini özenle ve yanlış doldurmamanız sizin takibiniz için hayırlıdır. Çünkü daha sonra şurayı yanlış doldurmuşum değiştirmek istiyorum demek şansınız yoktur. Bahsettiğiniz pulda sanırım tebligatın yapılabilmesi için verilmesi gereken posta puludur. Tebliğ pulu olmaksızın takibin kayda girmesi usulüne aykırı bir işlem değildir. Dosyanız kayda girdikten sonra çekin kasaya alınması gerekmektedir. Sizin anlatımınıza göre dosyanız kayda girilmiş harcı da kesilmiştir. Sizin bu durumda çeki ve harcı vermemeniz oradaki memurları zor durumda bırakacak hatta memurlar hakkında soruşturma gerektirebilecek bir işlemdir. O yüzden ortamın gerildiğini düşünüyorum. Umarım bu tür olaylara daha az rastlarız. Saygılarımla