Mesajı Okuyun
Old 07-10-2008, 21:58   #4
THXT

Yazıya ilgi gösterip yanlışlarımı düzelttiğiniz için sizlere ilk önce teşekkur etmek istiyorum.
Sayın Av.S.B.Akyüz sorularınıza yazdığım yazıdan daha detaylı cevapları vermek isterim. Sizlerinde belirttiği gibi derslerde öğretilen ile pratik kısım farkı olabiliyor bazen. Bu yuzden yardımı ailece tanıdığımız bir hakime daha sonra da yine ailece tanıdığımız bir avukata bu işlemleri yaparken neler gerekir, nasıl hazırlanır, yaptıklarım doğru mu diyerek yardım istedim ve kendileri de bu konuda yardımlarını sağolsunlar esirgemeden yaptılar. 2. olarak; takip talebini avukat tanıdığımız bir örnek belge ile bana ulaştırdı gereken yerleri de kendisi ile telefonda görüşerek doldurdum fakat icraya gittiğimde artık ordaki görevlilerin ruh hallerini de bilemediğimden bana bu belgenin küllen yanlış olduğuydu, örnek takip talebi istediğimde ise benim hazırladığım ve verilen memurun bana verdiği örnek arasında hiçbir fark görememem oldu. 3. olarak biz pulu almaya gittiğimizde memur işlemleri hızlandırmak istemiş herhalde tüm makbuzları ile birlikte dosyayı hazırlamıştı ve verdiğimiz dosyayı(hazırlanmamış sanıyorduk pul olmadığı için) almak için gittiğimizde pulsuz(usulune aykırı) bunu nasıl hazırladığına şaşırdık. 4.olarak ifadelerim biraz argo dili ile olabilir özür diliyorum konunun fazla uzamaması için hazırlanan dosyanın faragatı için ne miktar yatırmamız gerektiğini sormamdı. 5. olarak çeki bizden feragat istememize rağmen zorla almaya çalışması hatta adliyede bulunan polis çağırmaya kalkmasını bende gerçekten anlayamadım. 6.olarak; polisin devreye girmesini istemediğimiz ve olayın daha da buyumesini istemediğimiz için feragetten vaz geçip, makbuzda takip için belirtilen miktarı ödeyip olayın farklı boyutlara ulaşmasını istemedik.Teşekkürler.
Sayın Radikal her mesleğin zorluklarının olduğunu, bu mesleği icra edenlerin kişisel, ailevi problemlerinin olabileceğini kesinlikle reddetmiyorum fakat mesleklerini icra ederlerken karşı tarafa yardımcı olmaktansa onun işini zorlaştırmaları, yardım istediğinizde sizinle ilgilenmemelerini doğru bulmuyor ve kınıyorum. Teşekkürler