Mesajı Okuyun
Old 14-11-2023, 19:23   #1
Konuk

Varsayılan Tanık Listesi

Merhabalar ben ocak ayında 1.aile mahkemesinden uzaklaştırma kararı almıştım, şubat ayında da 2.aile mahkemesinde boşanma davası açmıştım. Uzaklaştırma kararında çocuklar için 6 ay süre ile nafaka bağlanmıştı, bunu da karşı taraf boşanma davasında dile getirince hakim 1.aile mahkemesinde açılmış olan değişik iş dosyasının boşanma davasına gönderilmesini talep etti.
Değişik iş dosyası olduğu için daha önce uyapda görememişdim. şimdi bugün uyap da baktığımda eşim bu açılan uzaklaştırma kararı için 47 sayfalık whatsap yazışmalarıyla birlikte itiraz dilekçesi vermiş.
Sonrasında da “Ç…… 2.Aile Mahkemesine gönderilmek üze Ç……. 1. Aile Mahkemesine” diye dilekçeye başlamış.
Esas no: 1. Aile mahkemesi 2023/124
2.Aile mahkemesi esas no: 2023/131
Karar no: 1. Aile mahkemesinin verdiği uzaklaştırma kararına itiraz, demiş
Konu: 1.aile mahkemesinin verdiği karara itiraz hemde benim 2. Aile mahkemesinde açmış olduğum boşanma davasına cevap sunulması diye yazılmış. 90 sayfalık gene whatsap yazışmalarıyla birlikte tanık listesi de verilmiş. Bu 90 sayfalık olan dilekçe benim boşanma davamda uyapda gözükmüyordu. Hakim nafakaya karar vermek için 1.aile mahkemesinden dosyayı talep edince eklenmiş.
Ön duruşmadan sonra verilen 2 haftalık süre içinde tanık listesi bildirmemişlerdi. Hakimin nafaka için talep ettiği 1.aile mahkemesindeki değişik iş dosyasının içinde olan bu dilekçede yazılan tanıklarını dinletme hakkı varmıdır. Tanık dinletmek isterlerse bunu süresinde bildirmedikleri için itiraz hakkım var mı? Ne yapmam gerekir.
Çok teşekkür ederim hepinize, burada emeği geçen bizlere yardım eden tüm herkesden Allah ayrı ayrı razı olsun, ne muradınz varsa rabbim kabul etsin.