Mesajı Okuyun
Old 18-02-2007, 20:16   #5
minee.mine

Sansürü belli bir yere kadar onaylıyor olmama rağmen, artık pek çok kanal seçeneği olan televizyonlarda; insanların istediği kanalı seçip istediği programı izleme hakkının elinden alınmasını oldukça yadırgıyorum.
Toplumun kalitesini artırmak adına türkçenin katledilmediği, duyguların sömürülmediği kaliteli yapımların yanı sıra; eğlenmek ve belki sadece beynini boşaltıp rahatlamayı sağlayan yada gündemi irdeleyen proğramların da olması gerekir. Kimse sürekli belgesel, sürekli haber ya da sürekli romantik filmlerle sınırlandırılmamalı, seçim hakkı kişilere bırakılmalı.
İzlemek istediğim proğrama RTÜK'ün karar vermesini doğru bulmuyorum. Söz konusu dizinin yayından kaldırılışıyla cezalanan yada ödüllendirilen kesim kim oldu? yapımcılar mı? seyirciler mi? eğer bu dizi toplumu yanlış yönlendirdiği için kaldırıldı ise önce çocuklar için yapılan çizgi filmleri gözden geçirmek gerekir. Çizgi filmler artık bizim zamanımızdaki Tom ve Jeri ile Ayı Yoği den çok çok farklı, sürekli savaşan yok eden kahramanlar,canavarlar,pokemonlar, action man'lar toplumun, özellikle geleceği oluşturacak çocukların gelişiminde daha mı az zararlı.
Bazı proğramların yayın saatlerinde düzenlemeler yapılabilir fakat sansüre gidip yayından kaldırmayı, sadece seyircinin izleme hakkını elinden almak olarak görüyorum. Burada uygulanan ceza sadece seyirciye ve o işte çalışıp emek veren kişilere yapılmış oluyor bunuda doğru bulmuyorum.

Saygılarımla.