Mesajı Okuyun
Old 30-09-2011, 08:54   #38
av.eduss

sadece ödenmeyen abone numarası şöyle dursun, kimi elektrik dağıtım şirketlerinin abone sözleşmelerinde şu hüküm vardır " bu aboneliğe ait ödemelerin yapılmaması halinde kişiye ait diğer aboneliklerin elektrikleri de kesilebilir" bu ne demek? ticarethanemin faturasını ödemezsem eviminde elektriğinin kesilmesine muvaffakat veriyorum...
Elektrik Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği. Zamanında ödenmeyen borçlar
MADDE 24 — (1) Zamanında ödenmeyen borçların tahsiline ilişkin hususlar; perakende satış sözleşmesi veya ikili anlaşmalar kapsamında düzenlenir.
(2) Müşterinin perakende satış sözleşmesi veya ikili anlaşmalar kapsamında öngörülen ödemeleri zamanında yapmaması halinde dağıtım lisansı sahibi tüzel kişiler tarafından elektriği kesilebilir.

işin kamusal yönü açısından değerlendirilse; elektrik dağıtım şirketlerinin özelleşmesinin asıl nedeni de budur.tahsil edilemeyen paralar ve buna rağmen kesintisiz devam eden hizmet..bu gerçeklik ise karşımıza en çok mesken abonelerinde deği TİCARETHANE abonelilerinde çıkmaktadır.Ve bu açıdan bakılınca kesintisiz hizmetin kamusal yönü SİYASİ!!! olmaya yaklaşmıştır.

Bu gerçekler dışında en büyük gerçekte KAÇAK ELEKTRİK kullanımıdır ki dağıtım şirketlerinin özelleşmesinin en güzel yanı bu adaletsizliğin önüne geçebilme amacıdır.21 ayrı bölgeye ayrılmış olan dağıtım şirketleri özelleştirmelerinde tamamlanması ile kendi bölgesine özel tarifeler düzenleme planı yapmaktadırlar.