Mesajı Okuyun
Old 04-09-2010, 11:07   #9
av.knel

[quote= bu durum alacaklının zarar verme amacıyla hareket ettiği şeklinde yorumlanabilir mi?..[/quote]

Sizin müvekkiliniz bu kadar malvarlığı olduğu halde borcunu zamanında ödemeyerek alacaklıya zarar vermiş olmuyor mu?

Alıntı:
Yazan Av.Nilgün Altındağ
sayın Aladağ yanıtınız için teşekkürler.. müvekkilim çok küçük bir şehirde yaşıyor ve oldukça iyi tanınıyor, tüm malvarlığının haczedilmesi itibarını ciddi bir şekilde sarsıyor.. bu durumda da doğal olarak manevi olarak yıpranıyor.. ayrıca bir avukat olarak ben, açıkça aşkın olan haczin kaldırılmamasını hiç etik bulmuyorum, alacaklının alacağına kavuşmak için kötü niyetli ve zorbaca bir tutum takınması hiç şık değil..

Borçlu itibarını bu kadar düşünüyorsa borcunu neden ödemedi? Alacaklı, alacağını zamanında alamadığı için manevi ve maddi olarak yıpranmış olamaz mı? Fikrimce 2.000.000,00.TL malvarlığı olan bir kişinin borcunu ödememesi kötüniyetli bir tutumdur. Hak aramak zorbaca olamaz.

Not: Bu yazdıklarımı alacaklının haklı bir alacağı olduğunu düşünerekten yazdım. Devam eden bir dava varsa fikirlerim değişebilir.