Mesajı Okuyun
Old 31-12-2011, 10:04   #12
avsezgin

Arkadaşlar tesekkür ederim...
Ben konuyu biraz daha açmak istiyorum.
Kurban bayramı öncesi bir hsyvsn satıcısı sattığı hayvanların karşılığı olarak bilmeden sahte para alıyor. Yine bu sahte paraları söz konusu hayvan satıcısı bilmeden borcuna karşılık olarak Tarım kredi kooperatfine veriyor. Kurumdan kredi çekmek isteyen müvekkile de bu sahte paralar bilmeden veriliyor. müvekkil bu paraları bir bankaya yatırmaya çalışırken yakalanıyor.
hayvan satıcısı elinde kalan bir mktar para ile polise gidiyor. Verdiği ifadede bu paranın belli bir kısmını bilmeden Tarım Kredi Koop.ne yatırdığını söylüyor. Hayvan satısının elnde bulununan banknotlar ile müvekkilde bulunan banknotların seri numaraları tutuyor. Savcılık soruşturmasında hayvan satıcısı ve Kooprtif çalışanı hakkında söz konusu sahte paraların dolaşımını bilerek gerçekleştirmedikleri sebebiyle takipsizlik kararı veriliyor.
Ben de kredinin bu sahte para değerinde olan kısmı için menfi tespt davası açtım, yani kredinin X kısmında borçlu olmadığının tespiti için..
Tanık ve diğer deliller bakımından görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Kesin delille ispata gerek varmı, tanık dineletebilirmiyiz, kesin delille ispat zorunluluğu var ise sahte banknotları yazılı delil başlangıcı kabul ederek tanık dinletebilirmiyiz, yoksa savcılık dosyasını tek başına yeterli bir delil olarak kabul edebilir miyiz ?
Saygılarımla