Mesajı Okuyun
Old 22-04-2006, 13:04   #1
okan

Varsayılan öğrenci hakkı var mıdır?

2001 yılında başlayan doktora serüveni 9 Eylül Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde devam ediyorken, iş sadece üds'den 50 puan almaya kalmıştı.2005 mart ayında son sınav hakkımı kullanacakken öğrenci affı çıkacağı söylentileri üzerine hazırlanamamış olmamdan dolayı sınavı pas geçip kaydımı sildirdim ki, dil sınavından iki sınav hakkı daha kazanayım. Af çıktı gidip kaydımı yenileyeyim derken üds barajının 60'a çıkarıldığını öğrendim yeni kayıt olduğum için yeni sisteme dahil olduğum söylendi. Ben yeniden doktora eğitimine başlayan bir öğrenci olmamama rağmen senato kararı olduğu söylendi. 2006 mart dönemi üds sınavı notum 51.25 geldi 60'ı tutturamadım. Geçmişte kazanılmış haklarımı afla beraber kaybetmiş olmam beni üzdü. Şimdi ne yapabilirim diye düşünürken konuyla ilgili görüşlerinizi almak istedim. Acaba idari mahkemede bu konuyu dava konusu yapsam boş yere zaman ve para mı kaybederim? Öğrenci hakkı diye bir şey var mıdır? Yoksa devlet istediği gibi kanun ve yönetmelik değişiklikleriyle insanların kazanılmış olan haklarını elinden alabilir mi?