Mesajı Okuyun
Old 26-09-2017, 22:05   #5
ases_34

Verilen karara saygı duymakla beraber bir polis olarak ben de fikir beyan etmek istedim.Öncelikle olayı sadece kişisel haklara yapılmış saldırı olarak değerlendirmek yanlış.Ayrıca sanıkların aldıkları alkolün davranışlarına tesiri ne derece olduğunu da bilmeden sağlıklı bir yorum yapmakta zor bir durum.Sarfedilen cümleleri sadece 'hakaret' suçundan ziyade karmaşık bir hal almış "ben bu arabaya bineceğim, gelin de durdurun, sıkıyorsa işlem yapın, siz kimsiniz lan, beni tanımıyorsunuz" bu cümlede "tehdit" suçu,görevi yaptırmama ve muhtemelen görevli memura mukavemet ve hatta biraz daha ileri gideyim olay şahsilikten çıkmış kamu davasına dönmüştür.Polis kamu adına yararına yaptığı görev sonuç olarak engellenilmeye çalışılmış.Birçok kez yaşadığım şahit olduğum bir olay tipidir.Genelliklede sonuç hükmün açıklanması geriye bırakılması ve adli para cezalarıyla sonuçlanıyor.Sonuç olarak kamunun huzur sükununu bozan kişilerle alakalı cezaların yerinde ve caydırıcı olması hepimizin yararınadır.Cezaların yetersizliği kamunun huzuru için çalışan kolluk kuvvetlerin motivasyonunu bozmakta ve motivasyonu bozulan kolluk kuvveti işini savsaklamakta olaylarda çekimser davranmakta.'Aman bize bişey olmasın mantığı hüküm sürmekte.Yaşadığım bu tarz bir mahkemem var 2018 ocak ayında sanığın daha öncede bu tarz bir eylemi olmuş tanıdığım bir meslektaşımada sanık aynı şeklde tehdit mukavemet hakarette bulunmuş ona rağmen şahıs pervasızca aynı şekilde devam ediyor ve bu kezde görev yaparken bana denk geldi.Bakalım mahkemenin takdiri ne olur.Saygılar dilerim.