Mesajı Okuyun
Old 29-03-2007, 12:13   #44
libra

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Sayın libra,

10 yıl mı???? Gerçekten mi yahu! Yaşlanmışım. Vallahi taş çatlasa 4-5 yıl öncesi gibi hatırlıyorum. Zamanı algı ve konumlandırmamda bir sorun var galiba. Bu da kesinlikle mesleğin falsosu. Zaten herşey bu ajanda takibi ile başladı biliyorum. Bir bakıyorsunuz, hop bir yıl bitivermiş, ne zaman geçti, nasıl??? Hakim duruşma günü veriyor, 7 ay sonrası, "ohoo çok var" diyorsunuz, bir bakıyorsunuz o duruşmadasınız. N'oluyor? Behçet Necatigil affetsin; "Bilmezdim günlerin ajanda takip ederken bu kadar çabuk geçeceğini" diyeyim nokta olarak yoksa susamayacağım.

Değerli bir üye tarafından, bir önceki iletime edilen teşekkür ile şarkının ve şarkıcının adı ve elde edilen derece, tarafıma iletilmişti. Sanırım yarışmanın tarihi konusundaki absürdlüğü fark ettiğinden olacak, sağ olsun yıl konusuna değinmemiş kendisi. ))

Sayın Jeanne D'arc,

yıl konusuna değinmem, hatırladığınız olayın 4-5 yıl değil de 10 yıl öncesine dayandığını belirtmem vallahi de billahi de ( bakın yemin bile ediyorum ) tarih konusunda absürdlük düşündüğümden ya da size yaşlandığınızı düşündürmek için değildi, kusura bakmayın.

Yaşınızı bilmiyorum (ama benden epeyce genç olduğunuzdan kesinlikle eminim ),
fakat buradaki yazışmalarınızdan sizi tanıdığım kadarıyla, ne zamanı algı ve konumlandırmanızda bir sorununuz var, ne siz yaşlanmışsınız bu on yılda. Ve ne de yaşlanırsınız gelecek on yılda.
Diyeceksiniz ki niye? İşte öyle!
Sizin hakkınızda vardığım kanı bu. Enerjiniz, canlılığınız, esprili, heryere yetişebilen yapınız, zekanız, hazır cevaplılığınız sizi ilelebet genç tutacaktır.

Ancak, artık biliyor olsanız da, (TSM seven, ilgilenen biri olarak)
size bir şarkının sözleriyle hatırlatmak isterim ki ;

"Zaman değil sn.Jeanne D'arc, geçip giden zamansız, ömrün en güzel çağı ..." .

Aman ha dikkat! Sonra ajanda takibi, dava, duruşma derken, yine bir başka şarkının sözlerinde olduğu ve maalesef bir çoğumuzun dediği gibi;

"Rüya gibi uçan yıllar, şimdi durun durun biraz, kaybolan günlerim için
hesap sorun sorun biraz"
demeyin.

Ayrıca, verdiğim bilgiler benden önce değerli bir üyemizce tarafınıza ulaştırılmış ( üstelik de yıl konusuna değinmeyecek inceliği göstererek ) olmasına rağmen, yine de teşekkür etme nezaketini gösterdiğiniz için de ben teşekkür ederim.

Hep böyle genç kalmanızı dileyen saygılarımla.