Mesajı Okuyun
Old 22-01-2013, 10:49   #40
Atilda09

Değerli THS Üyeleri,

Ben olaya biraz mizahi! bakarsam umarım kabalık etmiş olmam. UKALA GOOGLE (bizim evde böyle tanımlanır). Kendisine cinsellik konusunda en çok soruyu TÜRKİYEnin sorduğunu söylüyor.
İki gencin (ben bu yaşın başlangıcını 15 varsayarım.) deneyimleri nasıl bir suç olabilir?
Anne baba rızası ile evlendiklerinde reşit oluyorlar. Peki sizce bu nasıl açıklanır? Bir evlendirme programı vardı. Ata TÜRK adlı gencin annesi oğlum aşık olursa ben anlarım diyordu. Sanırım kanun koyucunun bakış açısıda bu.
Birey cinselliği tanıdığı andan itibaren hayatının her evresinde kendi kendini tatmin edebilir.
Bu baskılanmış cinsel açlığın giderilme şeklidir. Yemek yemek gibi cinsellikte bir ihtiyaçtır.
Bu istekler neden baskılanır sorusu sanırım felsefe forumunun konusu olacaktır.

Kanaatimce öğrenci ezgiii kanunda olmayan bir suç fiili tanımlamaktadır. TCK 104; Cebir, tehdit ve hile olmaksızın, on beş yaşını bitirmiş olan çocukla cinsel ilişkide bulunan "YETİŞKİN" kişi, şikâyet üzerine, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. "
"Kanun koyucunun zımni iradesinde yetişkin kastının olduğunu varsaymak daha doğru. Suçun oluşması için gereken bileşenlerden sadece birinin varlığı ne kadar anlamlı olabilir?

Teşekkür Ederim.