Mesajı Okuyun
Old 04-10-2012, 18:00   #2
Meral83

Sayın Meslektaşım,
Peki X söz konusu faturanın girişini muhasebesine yaptırmış mıdır?

Bence kesinlikle delil teşkil eder, çünkü internet yazışmaları var. Ayrıca B isimli firma çalışanının ayrıca A isimli şahıs fırması namına karşılıklı yazışmalar yapmasının bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum. Ayrıca ortada yapılan bir iş var, bir reklam var. Ben hepsinin kanıt olacağı düşüncesindeyim. Tamam onlar yine itirazın iptali davasının cevap dilekçesinde sizin bahsettiğiniz noktaları kesinlikle ileri sürecektir, ama bu onların kötü niyetli olduğunu gösterecektir. Sonuçta çıkan bir reklam var, ona bir itirazları olmamışki(e-mail ya da noter vasıtasıyla). Ben dava dilekçeniz ve delillerinizle birlikte dava açmanızın uygun olacağını düşünüyorum ayrıca X ile yapılan cep telefonu ya da sabit telefon ile derginin görüşmeleri olmuştur onu da celp ettirebilirsiniz. (Bir iş ilişkisinin olduğuna dair). Benim başıma benzer bir olay gelmişti, inşaat şirketi müvekkil, özel bir vakfa iş yapmıştı, fakat ortada ne sözleşme var ne bir şey, ayrıca sizdeki gibi internet yazışmaları da yok, sebepsiz zenginleşme hükümlerine dayandım ve dava lehimize sonuçlandı. Sizin de sebepsiz zenginleşme hükümlerine de ayrıca dayanmanızı öneririm, şöyle ki reklam sonuçta lehe bir kazandırmadır.

Başarılar dilerim.