Mesajı Okuyun
Old 30-01-2007, 17:19   #69
oguzhand0

Alıntı:
müvekkilin beş yıllık bir alacağı var,alamamış.en sonunda borçludan bir senet almayı başarmış.Senet zamanaşımına uğramasına bir gün kala seneti bana getirdi.takibe koyduk,mal beyanında bulunmamaktan da şikayet ettik.Borçlu bunun üzerine alacaklıya gitmiş,borcu ödemiş,bizimki hem faiz,hem masraflara hem de avukatlık ücretine denk gelecek bir parayı almış(hatta fazlasıyla almış),büroya geldi ,ben parayı aldım bu da sizin hakkınız dedi,50 milyonu masaya bıraktı.Bende vekalet ücreti +masraflar şu kadar daha bırakacaksınız dedim.Ne dese beğenirsiniz ,avukat hanım bi şey mi yaptınız alt tarafı bi kagıt yolladınız,50'den fazla etmez diye.O alt tarafı kağıt denilen şeyleri göndertme yetkisini almak için 4 yıl okul ve bir yıl staj olmak üzere 5 yıl kafa patlatıyoruz biz ama bunu düşünmek hiç müvekkilin işine gelmez.
Dava kazanılırsa müvekkil haklıdır,zaten kazanacaktır,kaybedilmişse müvekkil yine haklıdır ancak bu kez kaybeden avukattır.
1.si
Buna cidden sinirlendim ya.
Böyle terbiyesizlik mi olur!

2.si

Duygu Hanım'ın hikayeleri bugün de güldürdü.
İnternet diliyle eheh - ahah - heuehueh diyip durdum. =)
Özellikle yumruktan son anda kurtulma olayı trajikomik bir hadise..

Son olarak
Alıntı:
3 gün sonra alacaklı müvekkilin ayaklarından vurulduğunu öğrendik

Özür Dilerim ama Yuh!
Nasıl anlatayım; böyle insanlık böyle vatandaşlık vs.(bu sıfatlar böyle gider..) olur...