Mesajı Okuyun
Old 19-09-2006, 06:10   #5
Cest la vie

Alıntı:
Yazan Adilyaşam
Sayın mehmet1802 arkadaşım. doktora yapmak için illaki master yapmaya gerek yok. ancak master yapmadan doktorayı üniversiteler çok zor kabul ediyorlar ve eğitim süresi daha uzun benim önerim önce master yapıp sonra doktora yapmak. benim bildiğim master en az 3.5 yıl. doktora ise en az 4 yıl. ben naçizane doktora yaptım . doktora yapanlara hakimlik sınavında yazılı sınav koşulu yok. ama kazanmak garanti değil. bu işin bir de mülakatı var. onun için bence hakiemlik sınavına hazırlanman daha mantıklı. sonra staj sırasında master ve doktoranızı yaparsınız.saygılarımla. daha fazla bilgi için beni arayabilirsiniz. size bilgi vermekten memnuniyet duyarım.tlf. numaram sayfamda var. saygılarımla

Ozur dilerim ama her ikimiz de "hukuk doktorasi"ndan mi bahsediyoruz? Hukukta direkt doktora programi 2004 ve 2005yilinda yoktu bundan eminim. Bazi universitelerin iktisadi idari bilimler fakultelerinde yine "bazi" alanlar icin soz konusuydu. O da normalde LES'ten asgari 45 almak genellikle yeterli olurken direkt doktora programlari icin asgari puan 55 ya da 60 idi. Ayni sekilde ingilizce bilgisini kanitlamak icin girilen sinavlardan da daha yuksek bir puan almak gerekiyordu. Ancak KESINLIKLE hukukta direkt doktora yoktu-her ne kadar bu yil arastirmamis olsam da hala da oldugunu sanmiyorum.
Yoksa ben de emin olun kisa yolu secerdim

Bu arada davalarla cakisan derslerin olmadiktan sonra avukatlik ve hatta hakim\savcilik (tabii ki mesai sonrasi dersler icin) yaparken master-doktora yapmanda bir sakinca yok. Gecen yil benim master sinifimda askeri hakim bile vardi ve her meslek grubundan ogrencinin olmasi dersleri cok cok daha zevkli hale getiriyordu.

Basarilar simdiden,
Saygi ve Sevgiler herkese