Mesajı Okuyun
Old 30-09-2011, 16:31   #92
Av.Duygu Işık Behrem

Alıntı:
Yazan av-ufuk
Öyle de profesör belirsiz alacak değildir derken ve avukatlar biraz yorulacak derken neyi söylüyor..işçi alacaklarından sadece asgari ücret kısmı belirli bana göre asgari ücret üstü alacağı belirsiz yapar ve hele ki fazla mesai tümden belirsiz.. avukat ihbarı kıdemi mi hesaplayacak işveren yanında çalışma süresi taraflarca paralel kabulde mi ki? keza ücret..vs..

Üstadım, taraflarca paralel kabulde olması gerekmediğini düşünüyorum. Anlaşılan o ki biz, işçinin iddialarından hareketle hesap yapacağız. O ne derse ona göre... Benim kişisel görüşüm, bu ve bunun gibi hesap farklılıkları doğabilecek belirli alacak davalarını(hesap farklılıkları doğuyor ve alacak "belirli" o da nasıl oluyorsa!) eğer mümkünse(müvekkilin gücü yetiyorsa ve karşı vek., yarg. gideri gibi doğabilecek aleyhe hususları da ikaz ederek)hesabımızın biraz daha üzerinde bir harca esas değer göstererek açmak. Zira hesapların birbirini çoğu zaman tutmayacağı bir gerçek. Ben "belirsiz alacak davası" ve "kısmi dava"nın uygulamada büyük karmaşa yaratacağını düşünüyorum. Bilmiyorum, acaba çok mu önyargılıyım...