Konu: Kssgm
Mesajı Okuyun
Old 14-07-2003, 12:25   #10
neslihanvural

Varsayılan bi öneri

CEDAW'ın başkanının bir Türk olduğunu biliyorum(yanlış anımsamıyorsam ülkemizdeki görevi:ODTÜ'dekamu yönetimi bölüm başkanı)kadın hakları ile ilgili İstanbul Ticaret Üniversitesinde kendisini dinleme fırsatım olmuştu.ve bu panelde Türkiyenin belli dönemlerde verilmesi gereken raporları vermediği ve 2 yıllık raporu birleştirip tek rapor olarak vereceğini ve ülkemizde kadın hakları ile ilgili çeşitli çalışmaların yapıldığını yasaların çıkarıldığını ama uygulan(a)madığını öğrenmiştim.bu ülkemizin aslında CEDAW'ı önemsemediğini asılolanın her zaman olduğu gibi uluslararası platformda yaratılmak istenen bir imaj olduğunu gözler önüne sermiştir.dün okuduğum bir köşe yazısında bir gazeteci şöyle diyordu:kadın istediği kadar bilinçlensin erkek bilinçlenmedikten sonra kadına gene aynı muameleyi yapacaktır ve bunun için önce erkeklerin bilinçlendirilmesi lazım...
bu görüşe tamamıyla katılıyorum çünkü istatistikler bize okumuş eğitimli kadınında şiddete maruz kaldığını söylüyor.

bi öneri;
kurulacak genel müdürlüğün adı:erkeklere artık gerçekleri anlatma genel müdürlüğü olabilir
saygılarımla