Mesajı Okuyun
Old 25-11-2010, 10:19   #3
AV. İLKER VURAL

Sayın Avukat Tekin cevabınız için teşekkür ederim. Cevaplarınız oldukça mantıklı.
Müvekkilim şu an emekli, bir yerde çalışmıyor, 1 aydır istirahat halinde, iş gücü kaybı yönünde bir zarar doğduğunu sanmıyorum, hastane masrafları da sigorta tarafından karşılanmış. Bu sebeple maddi tazminat talebim olmayacaktı.
Ancak, dün konuyu biraz daha inceleyince sigortanın müvekkilime rücu etme olasılığının yüksek olduğuna, bu sebeple hastane masraflarını maddi tazminat olarak istemem gerektiğine kanaat getirdim.(gerçi zararın doğmuş ve kesin olması gerekiyor, ancak idari yargıda da taleple bağlı olduğumuz için her ihtimale karşı maddi tazminat talebinde bulunmaya karar verdim)
Dediğiniz şekilde sorun büyük ihtimalle asfaltlamayı yapan belediyeden kaynaklanıyor. Kask takmamak konusunda da zarar görenin ağır kusuru var, ancak bu ağır kusur illiyet bağını kesebilir mi, yoksa idarenin de hizmeti yürütürken oluşan kusuru kazaya sebep olduğundan tazminatta indirim sebebi mi olur, bu hususu tam olarak çözemedim. Saygılarımla.