Mesajı Okuyun
Old 03-05-2010, 00:29   #1
Konukmağdur

Varsayılan zor bir karar

sayın danışman,7 yıl aşkın süredir birlikte olduğum beyle ekim ayında resmi olarak evlendm.birlikte olduğum kişinin evli ve 2 çocuk babası olduğunu beraberliğmizin 2 ci yılından sonra üçüncü taraflardan öğrendim.resm nikahı olmayıp imam nikahlı oluşu bunu öğrenmeme engel olmuştu.sonrasında eşinin akrabası olduğunu ve ayrılma aşamasında olduklarına ikna edildim.ayrılık kararı aldığımda buna karşı gelinip sürekli rahatsız edildim hem duygusal hemde bedensel brliktelik paylaştığımdan bu zattan ayrılmam zorlaştı sürekl gözü üstümde sürekli takip altındaydım ondan ayrılmamam için beni hep mutlu etmeye ve evlenmek için üzerime titremeye başlamıştı.bu adamla evlilik yaptım ama kağıt üzerinde 13 ekim 2009 da evlendim şuan mayıs 2010 dayız ve halen normal bir evlilik yapıp bir çatı altında olamadık.ben baba evindeyim sebeb ev oldu onun ailesinden kopamayışı oldu.gizli nikah yaptığımız için aileme durumu anlatamadım onunda işine geldi.sonuçta ailem bi şeklide öğrendiler baskı ve ısrarlarıma karşın bu adam ne bir ev tuttu ne bir yuva kurma girişimde bulundu.kendisi şuan diğer eşi ve çocuklarıyla aynı çatı altında.bense anne baba evinde.bu adam ev almak istyrum diye diye beni oyaladı.nitekim ev aldı evide benim çeyizler ve birlikte aldığımız eşyalarla döşemeye başladık evin eksikleri olduğu için yerleşim olmadı ama bu arada ev alındığından beri bana o ev benim sana asla vermem hadi boşanalım defol git zırnık vermem demeye başladı.hakaret ve küfürleri hatta şiddetiyle beni korkutarak ondan hiçbir talepte bulunmadan boşanmamızı ve beni hayatından çıkarıp atmayı istediğini söyledi.avukata gidip vekalet vermem taktirindede beni tehtit etti.onun avukatına anlaşmalı b oşanma dilekçesiyle vekalet vermemi mecbur ettirmeye çalışıyor.hukuksal konuda ve bu tehtit vari konularında kime danışacağımı bilemediğmden sizden yardım talep ediyorum.ben mağdurum ben evli olduğum halde baba evindeyim ama eşim olan kişiyle birlikte aynı çatı altında ikamet etmedik.o diğer eşiyle ve çocuklarıyla aynı çatı altında yaşıyor halen.ortada evet alınan bir ev var eşyalar var fakat yaşanmadı.bu kişi yasal olmayan işleri yüzünden maliyeyle sorun yaşamamak adınada alınan evi babamın üstüne yaptık fakat ne yapıp edip o evi babamdan alacağını ve bu evliliği onun istediği şekilde biteceğinin tehtidi altındayım.lütfen bana yardım edin.benim bu ilişkide emeğim var yıllarım var.herşeyimi kıstladı ne çalışmama izin verdi ne bir sosyal yaşama müsade etti.kaybolan ve elinde sıfırdan başka sadece acıyla geçen senelerim kaldı.ben buna göz yummak istemiyorum.bu kişi benim canımı acıttıkça onun orda keyifli bir hayat sürmesi ağrıma gidiyor.benim haklarım neler ben kendmi nasıl savunablrim hakkımı nasıl elde ederim lütfen yardım lütfen.bütün çevrem evlendiğimi duydu fakat onun çevresnden kimse bilmiyor.ben resmi nikahlı olup aynı çatı altında yaşayamadığım baba evinde evlenip baba evinde boşanan bir kişi olarak kendi ve ailemin gururunu rencide ttim.bunun bedelini sadece benmi ödemeliyim.hırsız suçluda ev sahibinin hiçmi suçu yok?