Mesajı Okuyun
Old 18-04-2006, 10:45   #52
nursel citil

Başlangıçta üniversite sınavlarında kazandığımız bir yer olduğu için fazla seçme şansımız yoktu. Çok zorlu bir eğitimden geçmiştik. Hayatla mücadele etmek ve başarmanın verdiği mutluluk ve gurur duygularını yaşamayı o zamanlar öğrendim. Üniversite eğitimi almak o zamanlar benim için çok önemliydi.Üniversite öğrencisi olmak tüm zorluklara rağmen çok güzeldi.Mezun olup staj yapmaya başlayınca idealimdeki hukuk adalet ve meslek ile gerçekte yaşananlar arasında çok fark olduğunu gördüm. Ben duygusal bir insandım ve avukatlık yaptığım sürece başkasının dertlerini kendi derdim gibi kabul edip elimden geleni yapıyordum ama sadece benim çaba göstermem yetmiyordu.Adaleti tek başıma gösterdiğim çabayla gerçekleştiremiyordum.Bir süre sonra çok yıpranmaya başladım ve farklı mesleklere yöneldim.Bu nedenle avukatlık mesleğinin tüm zorluklarını göğüsleyerek bu işi gereği gibi gerçekleştiren meslektaşlarıma büyük saygı duyuyorum. Pek çok sınava girdim. Sonunda akademik kariyer edinmeyi başardım. Üniversite ortamında kalmaya devam ettiğim ve idealimdeki hukuku öğretmeye devam ettiğim için bu mesleği çok seviyorum.Hukuk ayrıca hayatım boyunca karşılaştığım sorunları çözmemde bana yol gösterici olduğu için de geçmişe dönsem yine Hukuk Fakültesini seçerdim bu sefer bilerek ve isteyerek